Anasayfa / Kariyer ve İş / Bank Asya 2014 Yılında 500 Personel Alacak

Bank Asya 2014 Yılında 500 Personel Alacak
Bank Asya 2014 Yılında Yeni Açacağı Şubelere 500 Personel Alacak

Bank Asya’nın bugün itibariyle bir tanesi yurtdışında olmak üzere 281 şubesi bulunuyor. Banka sene sonuna kadar geçecek yaklaşık bir buçuk aylık süreçte ise henüz şubesi bulunmayan illerin de aralarında bulunduğu lokasyonlarda 20 şube daha açarak toplam sayıyı 300’e çıkartmayı planlıyor. 2014 yılında ise 50 yeni şube açma planları bulunduğunu söyleyen Bank Asya CFO’su Mahmut Yalçın, bankanın şubeleşme konusundaki stratejilerini ise şöyle özetliyor:

bank asya personel alimi“Mevcut şube ağımızla Türkiye nüfusunun yüzde 97’sine hizmet sunabiliyoruz. Ancak amacımız, müşterilerimize daha yakın olabilmek. Bunun için şube planlamalarında müşteri yoğunluğu, hizmet kalitesini yükselterek müşteri memnuniyetini artırmak, şubemiz olmayan illerde yer almak, bölgenin ekonomik potansiyeli, bölgesel kalkınma gibi birçok kriteri göz önünde bulunduruyoruz.”

Şube verimliliğini öne çıkartan Bank Asya’da personel sayısı ise halen 5 bin 184 kişi. 2013 yılında açtıkları yeni şubelere ağırlıklı banka içi personelini yönlendiren Bank Asya 2014 yılında yeni açacağı şubelere personel almayı planlıyor. 2014 yılında toplam 500 yeni eleman alımı yapacaklarını açıklayan Yalçın, bu personelin büyük kısmının ise yeni açılacak şubeler için olacağını söylüyor.

bankasya.com.tr

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir