Güncel Ekonomi Haberleri

Bankaların Özel Bankacılık Hizmetleri ve Birbirinden Cazip Teklifleri

250 bin ve 1 milyon TL arasında mevduat sahibi olan 226 bin kişinin yaklaşık 100 bini “özel bankacılık” müşterisi. Bankalar, kalan 126 bini de çekebilmek için ücretsiz danışmanlıktan zengin asistans hizmetlerine birbirinden cazip teklifler sunuyor…

ozel-bankacilikBANKALAR yüksek gelir grubundaki müşterileri “kapmak” için kıyasıya rekabet ediyor. “Özel bankacılık” adı altında bu gruba verilen birçok hizmetten yararlanmak için ciddi tutarda varlık sahibi olmak gerekiyor. Bu konuda hemen her banka farklı bir limit belirlemiş durumda. Ancak minimum 300 bin TL maksimum 2 milyon ABD Dolarınız varsa bankaların tüm özel hizmetlerinden ve cazip ürünlerinden yararlanmanız mümkün. Piyasadaki tahminlere göre Türkiye’de bu kapsama giren yaklaşık 100 bin kişi bulunuyor.

İşte bu grup için kredi kartı çıkartan bankalar bu kartlar üzerinden kullanıcılarına ciddi imkanlar ve avantaj sağlıyor. Yurtiçi ve yurtdışında yüzde 30’lara varan indirimler, taksit imkanları, havalimanlarında ücretsiz lounge hizmeti, duty free’lerde ciddi oranlara varan indirimler bunlardan sadece birkaçı… Bunların dışında örneğin, dünyanın en büyük havalimanlarında öncelikli geçiş hakkı, özel kapıdan giriş yapma, havaalanı içinde golf arabasıyla transfer, hostes tarafından karşılanma, öncelikli check-in, bavul taşımadan seyahat edebilme, bavulun kaybı durumunda arama çalışmaları ve yüksek miktarda sigorta yaptırma gibi çok sayıda butik hizmet de sağlanıyor.Bankaların özel bankacılık müşterilerine sunduğu hizmetler bunlarla da sınırlı değil… Malum, özel bankacılığın temelinde yüksek gelir grubundaki kişilerin varlıklarının yönetimi geliyor. Bankaların son yıllarda bu konuda da büyük adımlar attığı görülüyor. Artık neredeyse tüm bankalar sadece yurtiçi değil yıırtdışındaki cazip yatırım fırsatlarını da müşterilerinin önüne seriyor. Bu yatırımlar için de 7 gün 24 saat işlem yapma imkanı sağlıyor. Ayrıca kendi portföyünü yönetmek isteyen müşterilere ücretsiz danışmanlık hizmetleri veriliyor. Özellikle küresel krizin ardından bankaların sunduğu profesyonel danışmanlık hizmetinin çok rağbet gördüğü gözleniyor. Bunun nedeni ise tabii ki krizin etkisiyle yatırım araçlarındaki düşen getiriler ve artan risk…

BANKANIZ ASİSTANINIZ OLUYOR

Bu hizmetlerin yanı sıra bankalar, özel müşterilerinin özel isteklerini de anında yanıtlıyor. Örneğin Londra’da çok görmek istediğiniz ve kapalı gişe oynayan bir tiyatro oyununa bilet, Formula l’e katılmak hatta Formula 1 yarışçılarıyla tanışmak, dünyanın en seçkin restoranlarına giriş önceliği gibi birçok hizmet, bankalar tarafından gerçekleştiriliyor. Başka bir ifadeyle bankalar bu müşterilerine dünyanın her yerinde hayatlarını kolaylaştıracak, güzelleştirecek bir asistan gibi hizmet ediyor.

Evet, çok sayıda banka özel bankacılık konusunda iddialı. İşte her biri farklı ürün ve hizmetlerle öne çıkan bankaların özel bankacılık kapsamında sunduğu hizmet ve ürünler…

WINGS BLACK PRIVATE

Akbank, 500 bin TL ve üstü varlığı olan müşterilerine Akbank Private Banking kapsamında hizmet veriyor. Akbank Private Banking’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Saltık Galatalı, 11 yıl içinde 4 bin 500 müşterinin toplam 25 milyar TL büyüklüğündeki varlığını yönettiklerini söylüyor. Banka bu kapsamda müşterilerine temel bankacılık ürünlerinin yanı sıra dünya üzerindeki herhangi bir piyasadan istedikleri menkul kıymetin alım/satımını da sağlıyor. Akbank, global fon yöneticisi Franklin Templeton ile kurduğu 5 adet fonla ABD, Latin Amerika, Asya, BR1C (Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin) ve Avrupa piyasalarına yatırım imkanı sunuyor. Yurtiçi piyasalarda ise Akbank’ın özel sektör tahvil bono fonu, emtia fonu, eurobond fonu, anapara korumalı fonları ve altın fonu bulunuyor.

İnovatif ürünler konusunda da iddialı olan Akbank, özellikle sanat piyasaları, gelişen sanat trendleri ve yeni sanat eğilimleriyle ilgili olarak bu müşterilerine bilgi vererek aracılık hizmeti sağlıyor. Ayrıca sanat eseri sigortası da yapıyor. Akbank, sanatın yanı sıra vergi ve gayrimenkul konularında da müşterilerine danışmanlık hizmeti veriyor.

Bu yıl Dubai’de ofis açan banka, bu sayede Ortadoğu bölgesindeki potansiyel ülkelerin varlıklarını da çekmeye başladı. Akbank, bu yatırımcıların gayrimenkul yatırımlarını da kredilendirmeyi hedefliyor. Saltık Galatalı, bu kapsamda bölgede üç yıl içinde yaklaşık 1 milyar TL varlık büyüklüğüne ulaşmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Akbank, Türkiye’de ilk özel bankacılık şube ağını kuran banka konumunda. Bankanın halen İstanbul’da beş; Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’da ise Ter özel şubesi faaliyet gösteriyor. 2013 yılında ise Kapalıçar-şfda özel şube, Zorlu Center’da ise bir özel temsilcilik açılması planlanıyor. Yine aynı yıl Wings Black Private adıyla özel bankacılık müşterilerine özel kredi kartı çıkarılacak.

Bankanın iddialı olduğu bir diğer alan da “Global İşlem Platformu”… Bu platform sayesinde Akbank müşterileri, yabancı ülke piyasalarından 5 gün 24 saat doğrudan işlem yapabiliyor. Akbank ayrıca İPad üzerinden müşteriye anlık piyasa ve portföy bilgileri sunuyor.

YABANCILARLA DA ÇALIŞIYOR

Özel bankacılık kavramını Türkiye’yle tanıştıran Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), varlıklı müşterilerine 1989 yılından bu yana özel hizmet sunuyor. TEB Özel Bankacılık Grup Direktörü Banu Taşkın, TEB’in ortağı BNP’nin özel bankacılık konusunda Fransa’nın en büyük, Avrupa’nın ise ikinci en büyük bankası olduğunu vurguluyor. Taşkın, “Fortis’le birleşmenin de verdiği destekle kısa sürede hem müşteri sayısı hem de hacim açısından iki kat büyüdük. Bugün 7 bin özel bankacılık müşterimiz var. TEB aynı zamanda yurtdışından gelen talepleri de karşılıyor” diyor.

Özellikle gayrimenkule yatırım yapmak isteyen yabancıların kendilerine başvurduğunu söyleyen Taşkın, yabancıların gayri-menkulün yanı sıra İMKB ve mevduat ürünleriyle de ilgilendiklerini kaydediyor.

TEB, özel bankacılık kapsamında müşterilerine Türkiye’deki tüm yatırım alternatiflerini sunarken lüks ve ticari gayrimenkul, sanat, bağış ve vakıf kurma danışmanlıkları da yapıyor. Banka, 2013 yılında vergi ve miras konusunda da danışmanlık hizmeti verecek. Banu Taşkın, özel bankacılık politikalarını ve halen verdikleri özel hizmetleri şöyle anlatıyor:

“Müşterilerimizi dinliyor, onların risk algısı ve tercihlerine göre kişisel önerilerde bulunuyoruz. Özel müşterilerimizin cep telefonu numarasını bildikleri kendi portföy yöneticileri var. Bu temsilciler kişinin varlık yönetiminin yanı sıra kredi kartı, hesap işlemleri, otomatik ödeme talimatları, türev ürünlere yatırımına kadar her tür bankacılık işlemini yönetiyor.”

Ankara, Antalya, Adana, İzmir ve Bur-sa’da l’er, İstanbul’da 3 olmak üzere 8 adet özel bankacılık bölge temsilciliği bulunan TEB, 2013 yılında 15 şube içi nokta açmayı planlıyor. Özel bankacılık müşterilerine özel çağrı merkezi de açan banka, bu sayede 7 gün 24 saat hizmet sunuyor.

Yine özel bankacılık müşterileri için Sig-nia Master Card adıyla kredi kartı çıkaran TEB, bu sayede müşterilerinin yurtdışı seyahatlerinde ihtiyaçları olan her tür hizmeti sağlıyor. Banka bu kapsamda özel müşterilerine dünyanın herhangi bir yerindeki konsere bilet bulmak, otel ayarlamak, hastalık durumunda hastane ayarlamak, bavul kaybı halinde bavul bulmak veya sigortasını devreye almak gibi hizmetler sunuyor.

TEB, özel bankacılık müşterileri için bunun dışında çeşitli aktiviteler de düzenliyor. 2013 yılında Bodrum Yelken Yarışları’na sponsor olan banka ayrıca “TEB Özel” toplantıları da düzenleyecek.

Özel bankacılık alanında ilk iPad uygulamasını da başlatan TEB, bu sayede müşterilerine mali piyasalarla ilgili bilgi verip video sistemle uzman yorumlarını aktarıyor.

Söz konusu müşteriler 2013 yılında ise yine iPad üzerinden müşteri temsilcileriyle canlı olarak görüşebilecek.

ÖZEL MÜŞTERİYE HİPER HESAP

VakıfBank özel bankacılık konusunda kişiye özel finansal çözümler üretmeyi hedefliyor. Bu amaçla kurulan hizmet noktalarında, özel bankacılık müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine uygun alternatif yatırım seçenekleri sunuluyor. VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Serdar Satoğlu, “2013 yılında İstanbul Yeşilköy, ardından da Bursa ve Adana şubeleriyle hizmet nokta sayımızı 7’ye çıkaracağız” diyor.

Özel bankacılık müşterilerinin risk algılarına uygun kişiye özel yatırım seçenekleri sunduklarını kaydeden Satoğlu, bu amaçla oluşturulan “Hiper Hesap” ürünü hakkında ise şu bilgiyi veriyor:

“Bu hesap, müşterilerimize yatırımlarını vadeli mevduatta tutarak hem faiz kazancı sağlıyor hem de istedikleri zaman euro, dolar, TL arasında geçiş fırsatı tanıyor. ‘Opsi-yon’, ‘DCD’, ‘Hiper Hesap’ gibi ürünler vade içinde getiri garantisi sağlarken kur dalgalanmalarından da kazanç imkanı sunuyor. Bu yıl ayrıca Yat Sigortası ürününü de çıkardık. Önümüzdeki dönemde Yat Kredisi ve özel Bankacılık Sağlık Sigortası ürünlerimizi de çıkaracağız.”

KİŞİSEL PAKET SUNUYOR

DenizBank, bireysel ve tüzel müşterilerine özel bankacılık hizmeti sunuyor. Bu kapsamda tüm ürün ve hizmetler, tek portal-dan ve kişiselleştirilmiş paketler halinde veriliyor.

DenizBank’ın özel bankacılık olarak İstanbul’da 7, İstanbul dışında 10 olmak üze– re 17 merkezi bulunuyor. Banka özel bankacılık alanında İstanbul dışında İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Antalya, Kayseri, Samsun, Denizli, Bodrum ve Diyarbakır’da hizmet veriyor.

DenizBank sadece özel bankacılık müşterileri için “Plus” adını verdiği ürün grubunu kullanıyor. Mortgage Plus, Taşıt Plus veya BES Plus gibi… Özel müşterilere paralarıyla ulaşamayacakları deneyimler yaşatmayı hedeflediklerini söyleyen DenizBank Özel Bankacılık Grup Müdürü Dr. Cem Önenç, bu konuda şu örnekleri veriyor:

“Sevgililer gününde Viyana’da romantik bir yemek, Formula 1 pistinde spor otomobillerle pilotlar eşliğinde trackday, yelken merakı olanlar için yelkenciliğe ilk adımı atmalarını sağlayan Helio Sailing gibi… Ayrıca seçkin müşterilerimiz Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe spor kulüplerinin İstanbul’da oynanan maçlarında Deniz-Bank’a ait özel localarda ağırlanıyor. Devlet Senfoni OrKestrası’nın konserlerine ve Uluslararası İstanbul Opera Festivali’ne davetli olarak katılabiliyorlar. Müşterilerimize özel, ekonomi konferansları düzenliyor, ilgi alanlarına yönelik çeşitli kitap ve kataloglar gönderiyoruz.”

Bankanın sadece özel bankacılık müşterilerine verdiği Deniz Private kredi kartı bulunuyor. Bu kart sahipleri, yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerde çok sayıda indirim ve özel imkanlardan yararlanıyorlar. Bu müşterileri için gayrimenkul, sanat, vergi ve miras konularında da danışmanlık hizmeti sunan DenizBank, onların indirimli sağlık sigortası ve check-up paketleri için de aracılık yapıyor.DenizBank’ın tüm özel bankacılık müşterileri, denizozel.com web sitesi ve özel iletişim merkezi 444 ÖZEL (6935) ile 7 gün 24 saat aktif hizmet alabiliyor.

30 BİN MÜŞTERİSİ VAR

Yapı Kredi Private Banking müşterilerine özel bankacılık merkezleri ve kendilerine özel portföy yönetmenleriyle varlık yönetimi hizmeti sunuyor. Banka, bu kategorideki müşterilerine tüm servis kanallarında ayrıcalıklı ve öncelikli hizmet de sağlıyor. Yaklaşık 30 bin müşterinin varlığını Private Banking kapsamında yönettiklerini ifade eden Yapı Kredi Özel Bankacılık Pazarlama Direktörü Ayşe İmre Tüylü, “Bu müşterilerimize CFA (Chartered Financial Analyst) sertifikalı, tüm yatırım ürünleri ve piyasalara hakim portföy yönetmenleriyle hizmet sunuyoruz” diyor.

Tüylü’nün verdiği bilgiye göre, Yapı Kredi müşterilerine varant, VOB türev ürünler dahil tüm yatırım araçlarının yanı sıra uluslararası piyasalarda Tradebox platformuyla hisse senedi ve futures işlemleri, FXBox ile kaldıraçlı döviz işlemleri yaptırabiliyor.

Özel bankacılık kapsamında danışmanlık hizmeti de sağlayan Yapı Kredi, bunun karşılığında herhangi bir ücret talep etmiyor. Tüylü, bu kapsamda sundukları hizmetleri şöyle anlatıyor: “Danışmanlık hizmetimiz sayesinde müşterilerimiz konularında uzman kişilerle bir araya geliyor. Sanat, miras, gayrimenkul danışmanlıklarımızın yanı sıra haziran ayında Türkiye’de ilk kez filantropi (bağış) danışmanlığı da yapmaya başladık.”

Yapı Kredi’nin Private Banking müşterileri için bir de kredi kartı var: Crystal… Bu kart sayesinde Yapı Kredi müşterileri, dünyanın her yerinde birçok organizasyon ve mekanda avantajlı hizmet alıp öncelik kazanıyor. Banka, bıı müşterilerine sıra dışı tatil önerileri ve planlamaları sunmanın yanı sıra dünyadaki tüm organizasyonlara hatta bilet satışları kapanmış parti, sinema, tiyatro, opera ya da müzikal gösterilere gidebilme şansı tanıyor. Ayrıca dünyadaki tüm otel ve restoranlarda yüzde 5, her ay belli sektörlerde yüzde 10 ve anlaşmalı mekanlarda 20’ye varan indirim fırsatları söz konusu. Crystal Kart sahipleri tüm yurtdışı alışverişlerde ve duty fre-e’lerde 3 taksit ayrıcalığı da kazanıyor.

•Yapı Kredi özel bankacılık müşterileri; acil sağlık hizmeti Medline’a ücretsiz üye olmalarının yanı sıra “Kasa 24” ile 7 gün 24 saat ulaşılabilir kiralık kasa alabiliyor. Ayrıca ATM’lerden 5 kat fazla nakit çekebiliyor.

Bilgi paylaşımına önem veren Yapı Kredi, pek çok etkinlik de düzenliyor. “Ekonomi Sohbetleri”, “İstanbul Sohbetleri” bunlardan sadece birkaçı…

‘MASTERS’ ÖZEL BANKACILIK

Garanti Bankası, “Garanti Masters Özel Bankacılık” kapsamında finansal danışmanlık ve bireysel bankacılık ürünleri sunuyor. Garanti Masters Özel Bankacılık Birim Müdürü Sinem Ediğe, sadece gerçek kişiler olmak üzere, yaklaşık 6 bin 500 müşteriye hizmet verdiklerini ve 8 milyar TL varlık yönettiklerini söylüyor. Garanti Bankası sadece Türklere değil yabancı üst düzey yönetici ve şirket sahiplerine de bu hizmeti sunuyor.

Garanti Bankası, müşterilerine, özel bankacılık fonları, masters yapılandırılmış mevduat ürünleri, sofistike türev ürünler, TL ve döviz cinsi menkul kıymetler, hisse senedi ve vadeli işlemler piyasalarında yatırım imkanı sağlıyor. Banka bunların dışında yurtdışı menkul kıymet alım satımı, masters emeklilik planı, sanat ve yat sigortaları gibi özellikli sigorta ürünleri, vergi danışmanlığı ve özel kredi kartları gibi hizmetler sunuyor.

Özel bankacılık müşterileri için alternatif yatırım ürünleri de çıkartan Garanti Bankası, bu kapsamda son olarak müşterilerine Brezilya, Çin, Çek Cumhuriyeti, Güney Kore, Şili, Endonezya, Malezya, Rusya, Mısır ve Türkiye’de faaliyet gösteren 30 şirketin hisselerini sundu.

Garanti Bankası, 2012 yılında da bu kapsamda “Ashmore Gelişmekte Olan Ülkeler B Tipi Yabancı Menkul Kıymetler Fonu” ve “Özel Bankacılık B Tipi yüzde 100 Anapara Koruma Amaçlı Auto Control Fonu” çıkardı. Banka, sık sık bilgilendirme toplantıları da düzenliyor. Finans, akademi ve iş dünyasının önde gelen kişilerinin görüşlerini paylaştığı konferanslar, sanat etkinlikleri (örneğin özel sergi turları) ve caz konserleri gibi kültürel etkinlikler, özel yemek ve davetler düzenleniyor.

Garanti’nin özel bankacılık müşterileri için çıkardığı kartın adı ise “Miles&Smiles Masters”… Sinem Ediğe, “Bu sayede hem müşterilerimize dünya çapında seyahat ve konsiyaj (concierge) hizmeti hem de kapsamlı seyahat ve alışveriş sigortası sunuyoruz” diyor.

2 MİLYON DOLAR ŞART

HSBC Private Bank, Türkiye’deki özel müşterilerine halen 3 servis noktasıyla hizmet veriyor. HSBC’den bu hizmeti almak isteyenlerin açılışta 1 milyon doları olması ve bu tutarın altı ay içinde 2 milyona çıkması gerekiyor. Banka, 2 milyon doların altında varlığı bulunanlara ise Premier markasıyla hizmet veriyor.

HSBC Özel Bankacılık Grup Başkanı Ebru Öncü, bu sınıftaki müşterilerin özellikle piyasa hareketlerinden yararlanmasını hedeflediklerini söylüyor. Öncü, “Bu kapsamda farklı risklere ve para birimlerine dayalı ürünlerle öne çıkmayı tercih ediyoruz” diyor.

HSBC’nin “HSBC Private Bank” müşterilerine özel kredi kartı da var. Banka bu karta sahip müşterilerine yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde avantajlı mil puan kullanımı, geniş kapsamlı seyahat sigortası, yurtdışı seyahatlerinde lounge, asistanlık ve konsiyaj hizmetleri sağlıyor. Bu kartın sahipler, yurtiçi ve dışında tüm restoran harcamalarında yüzde 10, tüm otel harcamalarında ise yüzde 5 indirim imkanına kavuşuyor. Banka yine HSBC Private Bank müşterileri için özel olarak düzenlenen ekonomi, kültür, sanat ve sağlıklı yaşam seminerlerine katılma imkanı da sunuyor.

MARKASI PRIVIA OLDU

İş Bankası, 8’i özel bankacılık ihtisas şubesi, 22’si özel bankacılık hizmet alanı olmak üzere, 18 ildeki 116 şubesinin müşteri ilişkileri yöneticileri aracılıyla özel bankacılık hizmeti sunuyor. Banka, özel bankacılık müşterilerine geleneksel bankacılık ürünlerinin yanı sıra risk profillerine uygun yapılandırılmış ürünler de sağlıyor. İş Bankası, özel bankacılık kapsamında halen 25 bin müşterinin 20 milyar TL’sini yönetiyor.

Bu kesime hitap eden ürün ve hizmetlerini “Privia” markası altında sunan bankanın Privia Değişken Yatırım Fonları, Privia Emeklilik Planları, Privia Bireysel Krediler, Privia Kredi Kartı bulunuyor.

İş Bankası, Privia Bireysel Krediler kapsamında özel bankacılık müşterilerine özel koşullarda “Nakit Ödemeli Tüketici Kredisi”, “Taşıt Kredisi”, “Konut Finansman Kredisi” ve “Yat Kredisi” ürünlerini sunuyor.

Privia Kredi Kartı, özel bankacılık ayrıcalıklarının sunumuna aracılık etmenin yanı sıra asistanlık ve danışmanlık hizmeti de sağlıyor. Bu kredi kartıyla kişiler avantajlı seyahat hizmeti ve uçak bileti alıyor. Ayrıca havalimanı lounge ayrıcalıkları, kişiye özel seyahat organizasyonları, konsiyaj ve yardım hizmetlerinden de faydalanıyor. Bu kredi kartıyla İş Kültür Yayınları ve İş Sanat gibi organizasyonlar aracılığıyla kültür, sanat ve spor alanlarında da ayrıcalıklar söz konusu.

Özel bankacılık müşterilerine 0212 473 83 83 no’lu Privia Hattı’ndan öncelikli hizmet verildiğini söyleyen İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, “Müşterilerimiz web sitemiz privia.com.tr aracılığıyla online uçak bileti alabiliyor” diyor.

ÜCRETSİZ TENİS DERSİ

Finansbank, özel bankacılık müşterilerine 7 özel bankacılık merkezi ve 9 şubesinde hizmet veriyor. Özel bankacılık kapsamında yurtiçi ve dışı piyasalardaki tüm ürün ve hizmetleri sunduklarını söyleyen Finansbank Genel Müdür Yardımcısı Tunç Erdal, ayrıca bu piyasalarda aracılık isteyen müşterilerine yatırım danışmanlığı da sağladıklarını belirtiyor.

Özel bankacılık müşterilerine özel World Signia kredi kartı çıkaran banka, bu sayede yurtiçi ve yurtdışında çiçek gönderimi, bilet organizasyonu, indirimli araç kiralama, şoförlü transfer hizmeti gibi hizmetlerini sunuyor. Ayrıca nöbetçi eczane, borsa bilgileri gibi bilgilendirme hizmetleri, hukuk, seyahat, sosyal ve kültürel danışmanlık hizmetleri de veriliyor.

Yurtdışında White Concierge şirketiyle asistans hizmeti sunduklarını kaydeden Erdal, “Örneğin, müşterilerimize dünyanın en seçkin restoranlarında ayrıcalıklı rezervasyon ve giriş önceliği, seyahatle ilgili tüm beklentilerini karşılayacak çözümler, lüks butik ve mağazalarda özel alışveriş imkânları, kişisel asistan hizmetleri sunuyoruz. Üstelik 7 gün 24 saat. Yurtiçinde ise diledikleri yerde (ev veya işyeri olabilir) “Mobil Check-Up Hizmeti” ile check-up yaptırabilirler” diyor.

Finansbank’ın “Motovale” hizmeti, özel müşterilerin araçlarını kullanmak istemediği zamanlarda acil şoför desteği sağlıyor. “Primeclass CİP Servisi” ile havalimanında sıra bekleme, eşya taşıma ve uçak saati takip etme derdi ortadan kalkıyor. “Priority Pass” ile ise dünya çapında 600’e yakın şehirde havalimanı salonlarına öncelikli geçiş ve VIP salonlarından yararlanma, dünyanın seçkin restoranlarına öncelikli rezervasyon olanağı sunuluyor.

Finansbank, özel bankacılık İstanbul Modern bünyesindeki Atölye Modern sanat atölye ve seminerlerine ücretsiz katılma, TED kortlarından haftada iki gün birer saat ücretsiz yararlanma olanağı da sağlıyor. Ayrıca bu müşterilerinin çocukları ücretsiz tenis eğitimi alabiliyor. Her yıl düzenlenen ekonomi panelleri veya seminerlerine ücretsiz katılabiliyorlar.

ESİN ÇETİNEL / PARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu