Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Bankaların Tüketici Kredisi Faiz Oranları

Bankaların Tüketici Kredisi Faiz OranlarıBankaların Tüketici Kredisi Faiz Oranları, Banka Faiz Oranları, Tüketici Faizleri, Banka Kredileri, Banka Faiz Oranları, Faiz Oranlarındaki Artışlar

Bazı bankalarından 3 Kasım Perşembe günü itibariyle tüketici kredisi faizleri 1 yıl vadede faiz oranı 1,55 ile 1,84 arasında değişirken, 2 yıl vadelerde taşıt kredisinde faiz oranı 1,25 ile 1,54 arasında, konut kredisinde de 10 yıl vadede 1,20 ile 1,39 arasındaki bantta bulunuyor.

Bankaların tüketici kredisi faiz oranları 1 yıl vadede aylık yüzde 1,5’lar bandında yer alıyor. Halk Bankası’nda bireysel destek kredisinde aylık faiz oranı yüzde 1,55 olarak açıklanırken, Finansbank’ta bu oran yüzde 1,84 olarak belirlendi.

Taşıt kredileri de 2 yıla kadar vadelide 1,25 ile 1,54 arasında değişen faiz oranları tüketicilere sunuluyor.

Konut kredileri ise 10 yıl vadede 1,20 ile 1,39 arasındaki değişen faiz oranlarıyla kredi alınabiliyor.

FAİZ ORANLARINDAKİ ARTIŞLAR
Geçen haftaya göre, Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Halkbankası ve Türk Ekonomi Bankası’nda (TEB) tüketici, taşıt ve konut kredi faiz oranları aynı kaldı. Tüketici kredilerinde, Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank’ta aynı kalırken, Yapı Kredi Bankası ve Denizbank 0,10 puan, Finansbank 0,5 puan yükselirken, Vakıfbank 0,22 puan düşürdü.

Taşıt kredilerinde de Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, Finansbank, Denizbank ve TEB’de aynı kalırken, Vakıfbank’ta 0,10 puan düşüş oldu.

Konut kredilerinde ise 10 yıl vadede Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Halk Bankası, Finansbank ve TEB’de aynı kalırken, Vakıfbank’ta 0,45 puan düşüş, Denizbank’ta ise 0,9 puan artış gerçekleşti.

3 Kasım Perşembe günü itibariyle bazı bankaların tüketici, araç ve konut kredi geçen hafta ve bu haftaki faiz oranları ve vadeleri şu şekilde:

  Bitcoin avantajları

*Sabit faizli konut kredisi, aylık ve yıllık maliyet oranı hesaplamaları 80 bin lira kredi tutarı için hesaplandı. Hesaplamaya sigorta masrafları dahil edilmedi.

**Kaskonun banka tarafından yapılması durumunda geçerli faiz oranıdır.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Zenginlere Özel Portföy Önerileri

SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) tanımına göre, cebinde 1 milyon TL nakit parası olanlar “nitelikli yatırımcı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir