Haberler

Bansko Kayak Merkezi

Bansko Kayak MerkeziDünya kalitesinde tesis

Dünyanın önde gelen kayak merkezleri sıralamasında hızla yükselen Bansko, toplamda 70 kilometrelik piste, 26 kilometrelik lift ağına sahip. Aralık ayından Nisan ayına kadar beş ay kayak yapma imkânı sunan Bansko, Alp disiplini için bölgedeki en iyi pist olma özelliğini de taşıyor.

Avrupalı kayakçıların yeni favorisi olan Bansko Kayak Merkezi’nde 990 ile 2600 metre arasında her zorluk derecesinde pist var. Bansko’da 6 mavi, 5 kırmızı ve 2 siyah pist olmak üzere toplam 13 pist bulunuyor. Siyah pistlerden bir tanesi emekli dünya şampiyonu İtalyan kayakçı Alberto Tomba’dan ismini alan Tomba Pisti. 2600 metre yüksekliğindeki bu pist bile kendi başına dünyanın birçok ülkesinden kayakçıları Bansko’ya çekmeye yetiyor.

İstanbul’a sadece 550 kilometre uzaklıkta bulunan Bansko Kayak Merkezi, geçtiğimiz yıllarda yapılan 40 milyon Euro’dan fazla yatırım ile mükemmel bir kayak altyapısına kavuştu. Avrupa’nın en iyi pistlerinden biri olarak adı geçen Bansko önemli kayak etkinliklerine de ev sahipliği yapmakta. 2010 yılında; 18-19 Ocak’ta Ulusal Turnuva, 22 – 23 Ocak’ta Avrupa Erkekler Kayak Şampiyonası; 24 – 25 Ocak’ta Gençlik Şampiyonası, 10 – 11 Nisan’da ise Ulusal Şampiyonası düzenlendi. Ayrıca 28 Şubat – 1 Mart 2009 tarihleri arasında yapılan Dünya Bayanlar Kayak Şampiyonası da Bansko’da gerçekleştirildi.
Türkiye merkezli bir şirket olan Regnum’un, Londra ve Sofya ofisleri aracılığıyla, İngiltere ve Bulgaristan’da da önemli gayrimenkul yatırımları bulunmakta.

İstanbul’da 43 daireden oluşan Sky Residence ve 722 konutluk Elitkent projelerini; Bodrum’da 195 evden oluşan Bargylia projesini tamamlayan Regnum, İstanbul’da 1.285 konutluk Astrum Towers projesini de Mayıs 2009’da sahiplerine teslim etti. Regnum, Avrupa’nın “En İyi Golf Destinasyonu” seçilen Antalya – Belek bölgesinde, golf profesyonellerinin yorumlarına göre Türkiye’nin en iyi golf sahasını da 2008 yılı içinde misafirlerinin hizmetine açtı.
Bodrum’un merkezinde, muhteşem bir manzaraya sahip yeni projesinin inşaatını da tamamlayan şirket, İstanbul’un yeni Landmark’ı olacak projesinin yapımına ise yakın zamanda başlayacak.

Regnum İngiltere, Bulgaristan’daki ve Türkiye’deki projelerin tüm dünyadaki satış organizasyonlarını yürütmektedir. Londra’da butik bir projeyi tamamlayıp sahiplerine teslim eden Regnum, Tower Bridge bölgesindeki projesinin inşaatına da bu yılın sonunda sahiplerine teslim etmeyi planlıyor.

Proje yönetimi için Sofya’da kurulan Regnum – Bulgaristan ise, tamamlanan 227 konutluk Crystal Apartments projesinin haricinde, konut, ofis ve alışveriş merkezi projeleriyle de ülkenin en büyük gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olmayı hedeflemektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu