Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Batman Yatırım Alanları

Batman Yatırım Alanları

BATMAN TEKSTİLİN YILDIZI PARLIYOR
YATIRIM İÇİN EN CAZİP SEKTÖRLER
TEKSTİL – MADENCİLİK GIDA LOJİSTİK – İNŞAAT

batmanGAP illeri arasında ihracatta ikinci sırayı alan Batman, Ortadoğu pazarlarına yakınlığı, erişilebilirliği, yeterli altyapı hizmetleri gibi avantajlarıyla tarıma dayalı sanayi, tekstil ve inşaat ürünlerinde yatırımcılara olanaklar sunuyor.Özellikle son dönemde tekstil sektöründe hızlı bir büyüme söz konusu. Küçük atölyelerle birlikte kentte 70’in üzerinde tekstil firması olduğu tahmin ediliyor. Artan taleplere yanıt verebilmek adına kentte ikinci bir hazır giyim imalat alanı oluşturuluyor. Diğer taraftan ikinci bir OSB için yapım hazırlıkları devam ediyor. Şehrin büyüyen ekonomisi ihracata da olumlu yansıyor.

2011 yılında 52 milyon dolarlık ihracat rakamına ulaşan Batman, 2012’de bu rakamı yüzde 6l artırarak 84 milyon dolara çıkardı. Irak, Tunus ve Cezayir kentin öne çıkan ihracat pazarları arasında yer alıyor.

Batman lojistik açıdan da avantajlı bir il. Silvan yolu üzerinde bulunan havaalanında geçen yıl gelen-giden toplam yolcu sayısı bir önceki yıla göre yüzde 186 artışla 497 bin 4l8’e ulaştı.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir