Anasayfa / Kültür Sanat / Bayramda ne yapalım?

Bayramda ne yapalım?selami oyaÖNÜMÜZ bayram, ailemiz ve sevdiklerimizle birlikte olmanın yanı sıra dinlenmek için de ideal bir zaman. Dokuz günlük bu uzun bayram tatilinde İstanbul’da kalacak olanlara iyi vakit geçirmeleri için birkaç öneri hazırladık. Herkese iyi bayramlar.

Tiyatro
Aktör Kean

1800’lü yılların unutulmaz oyuncusu Edmund Kean’in çalkantılı yaşamım sahneye taşıyan, Tiyatro Tatavla’nm tek kişilik oyunu “Aktör Kean”, bayramın üçüncü günü, 17 Ekim Perşembe akşamı saat 20:30’da Emek Sah-nesi’nde tiyatro severlerle buluşacak. “Aktör Kean” oyunculuğundaki yalın gerçek, tutku ve ateşle eleştirmenleri şaşkına çeviren, İngiliz sahnesinin hükümdarı haline gelen, taşkınlıkları Ingiltere’de olduğu kadar Amerika’da da dillere destan olan eşsiz Shakespeare yorumcusu Edmund Kean’in yaşamını anlatıyor.

The Fifth Estate

Wikileaks’in ilk kurulduğu dönemi ve kurucuları Julian Assange ile Daniel Domscheit-Berg arasındaki ilişkiyi anlatan The Fifth Estate, bir dönem tüm dünyayı sarsan bu önemli vakayı tekrar gündeme taşıyor. Yolun başında Assange’m destekçisi ve çalışma arkadaşı olan Daniel Domscheit-Berg’in bakış açısıyla Wikileaks’in ilk günlerine dönüyoruz. Domscheit-Berg’in kitabından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Dreamgirls’ü ve Twilight serisinin son iki filmini de çeken Bili Condon yer alıyor. Başrollerinde ise son dönemin dikkat çeken yeteneklerinden Benedict Cumberbatch ve Daniel Brühl bulunuyor. Film 25 Ekim’de vizyonda olacak.
Sergi
Mona Lisa Buruk Bir Tebessümün Kısa Hikayesi

Bu kitap-sergi, bir köy berberinde yıllarca eski bir çerçevede asılı duran Mona Lisa’nm, yıllardır tüm sanatseverlerin aklını kurcalayan o meşhur müstehzi ve gizemli gülümsemesinin ardındaki bilinmeyenleri anlatıyor. Feridun Oral, İtalya’nın Toska-na bölgesinde bir köy berberindeki bu ilginç rastlantıdan aldığı ilhamla bu hikayeyi bir kitap-sergiye dönüştürmüş. Oral sergide Mona Lisa’nm buruk tebessümünün anlamlı, ironik ve şaşırtıcı hikayesinin bilinmeyen yönlerini gözler önüne sermeye çalışıyor. Sergi 23 Ekim -17 Kasım tarihleri arasında Galeri Selvin’de gezilebilir.

  Direkli Mağarası'nda Yontma Taş Devri’nin İzleri Aranıyor

Konser
Selami Şahin

Zeki Müren, Bülent Ersoy, Behiye Aksoy, Hamiyet Yüceses ve daha birçok duayen ismin sahne aldığı KüçükÇiftlik Gazino-su’nda geçmiş dönemin deneyimli ekibi “Gazino Geceleri” nostaljisini yaşatmaya devam ediyor.

1950’li yıllarda İstanbul’u kasıp kavuran Lunapark, Bebek Aşiyan ve İzmir Göl gazinolarının deneyimli ekibinin hazırladığı program ile yaz sezonunu kapatan KüçükÇiftlik Park, Bülent Ersoy’dan Hülya Avşar’a, Seren Serengil’den Fedon’a kadar pek çok ismi ağırladı. Bu yazm kapanışını unutulmaz aşk şarkılarının sesi ve bestecisi Selami Şahin yapacak. Onunla birlikte Oya Aydoğan ve Tanyeli de sahne alacak. Bu nostaljik gece ailenizle birlikte keyifli bir bayram akşamı için ideal bir seçenek olabilir. 25 Ekim Cuma, Saat 20:00
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İşte dünyanın 23 kadim kenti…

Dünyanın en eski kentleri Bu kentler, savaşların ve doğanın hışmına rağmen binlerce yıldır ayakta. Palmyra, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir