Anasayfa / Emlak Haberleri / Beylikdüzüne Yapılacak Metro Gayrimenkul Fiyatlarını Artıracak

Beylikdüzüne Yapılacak Metro Gayrimenkul Fiyatlarını Artıracak

Sorı yıllarda makul fiyatlı konut arayanların ilk baktıkları semt olan Beylikdüzü, metro ile birçok merkeze bağlanacak. Gayrimenkul uzmanları gelecek yıl açılacak metro sayesinde bölgede konut fiyatlarının artacağını söylüyor…

İSTANBUL’UN birçok ilçesine oranla çok daha planlı bir gelişim gösteren Beylikdüzü geniş yaşam alanları, sosyal imkanlara sahip nitelikli ve markalı konut projeleriyle gayrimenkul piyasasındaki yükselişini sürdürüyor.

beylikduzu

Son dört yılda yatırımın hızla arttığı bölge, artan ulaşım imkanları, sanayi kuruluşları, nitelikli konut projeleri ve alışveriş merkezleriyle şehir içinde şehir haline gelmiş durumda.Beylikdüzü bölgesindeki daire birim metrekare fiyatlarının E-5 Karayolu cephesine doğru artan bir ivme ile ortalama 1.800-3.500 TL aralığında değiştiği görülüyor. Site içindeki markalı konutlarda ise metrekare satış değerleri ortalama 3.000-3.500 TL arasında.

ULAŞIM RAHATLAYACAK

Önümüzdeki yıl tamamlanması planlanan Bakırköy-Avcılar-Esenyurt- Beylikdüzü-Büyükçekmece (TÜYAP) Metro Hat-tı’nın bölgenin değerini daha da arttıracağına işaret eden EVA Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, “Hafif metro sistemi, 25 kilometre ve 18 istasyondan oluşuyor. Bu hat sayesinde Beylikdüzü bölgesine ulaşım rahatlayacak ve bu durum konut fiyatlarında yukarı yönlü bir ivme-lenmeye sebep olacak’’ değerlendirmesini yapıyor.

Bölgede en çok 3+1, sonrasında ise 2+1 ve 1 + 1 konut tipinin üretildiğine vurgu yapan Yazıcı bu konuda şu bilgileri veriyor: “İstanbul’un göç alan ilk 10 ilçesi arasında yer alan Beylikdüzü, son yıllarda yatırımda öne çıkan bölgelerin başında geliyor. Firma olarak hazırladığımız 2015 İstanbul Markalı Konut Sektör Raporu’na göre bu bölgede bir önceki seneye kıyasla 2013 yılında yüzde 31, 2014 yılında yüzde 4 ve 2015 yılında ise yüzde 48 fiyat artışı gerçekleşti. Son üç yılda bileşik olarak bakıldığında konut fiyatlarının yüzde 101 oranında arttığı görülüyor.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir