Kariyer ve İş

Bilişimde İş Fırsatları, Medyasoft’un Xcode Eğitimi 29 Ocak’ta Başlıyor

Yıldız Holding Bilişim Grubu şirketlerinden Medyasoft’un iPhone ve iPad uygulamaları geliştirme eğitimi Xcode, 29 Ocak’ta başlıyor. Program, sektördeki istihdam açığına çare olma hedefinde…

Son dönemde ciddi bir büyüme içine giren pad pazarı, istihdam ihtiyacını da beraberinde getirdi. Öyle ki bu alanın en iddialı oyuncusu Ipad için son iki yılda AppleStore üzerinden yaklaşık 11 milyar aplikasyon indirildi Şirketlerin de benzer uygulama ihtiyaçlarının artması, eğitim programlarına olan talebi körükledi. Yıldız Holding Bilişim Grubu şirketlerinden Medyasoft, bu gelişmelerden hareketle iPhone ve iPad Uygulamaları Geliştirme yani XCode eğitimleri düzenlemeye başlıyor. İlki 29 Ocak’ta başlayacak program için kayıtlar halen devam ediyor.


Bilişim sektöründeki değişimlere paralel eğitimler düzenlemeye özen gösterdiklerini anlatan Medyasoft Genel Müdürü Doğu Pabuççuoğlu, içerikleri belirlerken çağın gerekliliklerine göz önüne aldıklarını belirtiyor. Geçen sene lanse edilen pad teknolojisinin ardından bu konudaki çalışmaların hız kazandığını anlatan Pabuççuoğlu, “Bilişim sektöründe Apple tarafından şekillenmiş bir yaşam tarzı oluştu. Web sitelerini yaptığımız şirketlerden de gördüğümüz üzere pek çok firmanın ped benzeri uygulamalar için çeşitli ihtiyaçları doğdu. Dolayısıyla bu alanda ciddi bir insan kaynağı açığı oluşmaya devam ediyor. Bu açığın giderilmesi için eğitim gerekiyor” diyor.

Freelance iş fırsatları…
Altı ila 14 kişilik sınıflarda verilecek eğitimlere katılmak için İngilizce ve temel yazılım bilgisine sahip olmak gerektiğine değinen Papuççuoğlu, iPhone ve iPad uygulamaları geliştirme Xcode eğitimine daha çok üniversite öğrencileri ve bu alanda freelance çalışmak isteyen kişilerin ilgi gösterdiğini anlatıyor.

Nitekim Medyasoft’un eğitim programını başlatmaya karar vermesindeki en önemli nedenlerden biri de alanın yarattığı freelance iş fırsatları. “Bizi bu alanda eğitim vermeğe iten bir diğer faktör de yalnızca Ipad aplikasyonlarının 2009 ve 2011yılları arasındaki indirilme sayısı. Öyle ki aplikasyon indirilme sayısı şu anda 11 milyar civarında. Bu alanda kullanıcılardan gelen ciddi bir arz var. Aplication storelarda yayınlanan programların çoğu freelance çalışmalar sonucunda gerçekleşiyor” diyor.Geliştirilen uygulamalardan kazanılacak ücret ise aplikasyonun cazibesine göre değişiyor. İndirilme sayısına göre yaratıcısının kazancı artıyor. iPhone ve iPad uygulamaları geliştirme Xcode eğitimiyle ilgili ayrıntılı bilgi için www.medyasoft.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kimler katılmalı?
Firmaların iPhone uygulama ihtiyaçlarını karşılamalarına yönelik olan eğitim, iş hayatına atılmadan önce yazılım geliştirme konusunda bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilere de hitap ediyor. Eğitime Literatür takip edebilecek düzeyde İngilizce ve temel programlama dili bilgisine sahip kişiler uygun görülüyor.

Ne kazandırır?
Katılımcılar iPhone ve iPad cihaz özellikleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgiye sahip olacak ve Xcode kullanarak, cihaz özelliklerine göre uygulama geliştirme yöntemlerini öğrenecek. Bunun yanı sıra katılımcılar Web servislerle cihaza veri aktarımı gibi önemli konularda uygulama da geliştirebilecek.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu