Şirket Haberleri

Bilkur, Kumaşa Hayat Veriyor

Bütün üretim süreçlerini müşteri odaklı olarak gerçekleştiren örme kumaş boyama firması Bilkur, uzman kadrosuyla küresel pazarda başarıyla rekabet ediyor…

bilkurKAHRAMANMARAŞ’TA örme kumaş-boyama sektöründe faaliyet gösteren Bilkur Tekstil, bir yandan birbirinden canlı renklerle boyadığı kumaşlara adeta hayat verirken bir yandan da insanoğluna enerji veren kumaşı renklendirmede zararlı kimyasal maddeleri kullanmayarak doğayı koruyor. Bilkur her yılın trend renklerinden oluşan talepleri modern laboratuvarında deneyimli kadrosu ile kumaşa uygulatıp renkli giyinmeyi sevenlerin beğenisine sunuyor.

Renkleriyle hayat verdiği kumaşları son teknoloji makinelerden oluşan kalite kontrol biriminden geçtikten sonra müşteriye sunan ve A’dan Z’ye bütün süreçlerinde çevreye önem veren Bilkur, atık sularını ise son damlasına kadar arıtarak doğaya veriyor. Çalışmalarını ISO 9007 standartları çerçevesinde müşteri odaklı gerçekleştiren Bilkur tesislerinde kullanılan kimyasal maddeler ve yapılan ürünler çevre ve insan sağlığına yüzde yüz uyumlu olduğu, uluslararası denetçiler tarafından düzenli periyotlarla yapılan denetimlerde de tescillen-miş durumda.

ÜRETİM 11, İSTİHDAM 8 KAT ARTTI

2002 yılında günlük dört ton olan kumaş boyama kapasitesini 11 kat arttırarak 44 tona, 40 kişi olan istihdamını ise sekiz kat artırarak 320 kişiye ulaştıran Bilkur, son yıllarda makine ve teknoloji yatırımlarıyla sektörün bölgedeki liderliğine göz dikmiş durumda.Bilkur Tekstil Boya A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İsmail Bildirici, şirket olarak dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek yol haritası çizdiklerini ifade ediyor. Bildirici sözlerini şöyle Sürdürüyor: “Küreselleşen dünya pazarında rekabet etmenin son derece zor olduğu bir süreçten geçiyoruz. Rekabet edebilmek için sektörel konjonktür, teknolojik gelişmeler ve kalitede süreklilik vazgeçilmez argümanlar. Alanında uzman teknik kadromuzla birlikte bu argümanları iyi analiz ederek verimli politikaları hayata geçirdik. Türkiye ve dünya ortalamasının üstünde teknoloji yatırımlar yaptık. Kurumsallaşma ve ‘uzun ömürlü şirket’ kavramlarına ağırlık verdik. Fabrikamız, kalite açısından çok önemli bir konumda.”

KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETİYOR

Bildirici, “Başarıya ulaşmak için katma değeri yüksek, kaliteli, hızlı ve düşük maliyetli üretim yapmak gerekiyor. Şirket olarak bu hedeflere ulaşmak için çalışmalar yürüttük. Tabii ki bu çalışmaların hayata geçmesi maliyet artışlarını da beraberinde getirdi. Bu artışları müşteriye yansıtmamak ve rekabet yarışından kopmamak için farklı alanlarda maliyet düşürme yolunu seçtik. Üretim maliyetlerinde en önemli girdilerden elektrik enerjisini daha uygun şartlarda ve kesintisiz olarak temin etmek için kojeneras-yon kurduk. Böylece enerji maliyetimizde önemli tasarruf sağladık. Bunun yanında enerji üretimi sırasında oluşan sıcak su ve buharı da işletmede kullanarak projeyi daha verimli hale getirdik” diyor.

PERSONEL EĞİTİMİ ŞART

Firma olarak eğitime büyük önem verdiklerine dikkat çeken Bildirici, işçilerin özgüvenle çalışması için eğitimli olması gerektiğinin altını çizdi. Bildirici, “Eğitim, insanın olduğu her alanda büyük önem taşıdığı gibi bizim sektörde kaliteyi yakalamak için önemli. Makine ve uygulanan prosesler hakkında çalışanlarımıza eğitim veriyoruz ve bu eğitimleri sürekli hale getirdik. Kayıt altına alınan eğitimleri, belirli periyotlarda analiz ediyoruz. Çalışanlarımız, kulaktan dolma ezber bilgilerle değil, konunun özünü anlayarak, özgüvenle çalışıyor. Bilinçli ve özgüvenle yapılan her iş, başarıyı beraberinde getiriyor” şeklinde konuştu.

Gaziantep’te Dokunan Kutnu Kumaşı Dünyaya Tanıtılacak

Ter Kokusunu Önleyen Kumaş Satmak

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu