Anasayfa / Kültür Sanat / Billie Holiday müzikali İstanbul’da

Billie Holiday müzikali İstanbul’daİSMİNİ sinema tarihinin unutulmaz filmi Casablanca’nın ünlü karakterinden alan, sadece 80’li yıllarda seslendirdiği romantik aşk şarkılarıyla değil, oyuncu ve yazar kimliğiyle de tanınan ünlü sanatçı Viktor Lazlo, Belçikalı yönetmen Eric Emmanuel Schmitt’in sahnelediği Billie Holiday müzikali ile 4 Aralık gecesi hayranlarıyla Cemal Reşit Rey’de buluşacak.

Billie Holiday
80’li yıllarda söylediği Latin caz havasındaki soft aşk şarkılarının yanı sıra oyuncu ve yazar kimliğiyle de bilinen sanatçının, 1987’de sunuculuk yaptığı Eurovision gecesinde söylediği ‘Breathless’ ile tüm Avrupa’da yıldızı parlamıştı.

TÜRK RADYOLARININ VAZGEÇİLMEZİ

Mesleğinde otuz yılı geride bırakan, ‘Waiting for the Night’ hitiyle Türk radyolarının da vazgeçilmezlerinden olan efsanevi şarkıcıya piyanist, basçı, davulcu ve saksafoncu eşlik edecek. Artie Shaw ve Duke Ellington gibi efsanevi bestecilerin swing ve blues şarkılarım sesiyle unutulmazlar arasına sokan Billie Holiday’in temelde aşkı anlatan şarkıları bu müzikalde yeniden hayat buluyor. Lazlo, Billie Holiday için, “Sesini ilk duyduğumda sanki etlerimi kopardı. Billie Holiday’in sesi hem neşeyi hem kederi barındırıyor, hem coşkulu hem de duygularınızı frenliyor. Hayatın umutlarını ve kırgınlıklarım hepsini birden hissettiriyor” diyor.

Son stüdyo albümü “Begin the Begüme” ile sıcacık aşk kokan şarkılara imza atan Viktor Lazlo, ‘My Name is Billie Holiday’ adında bir de roman yazarak namı diğer Lady Holiday’a olan hayranlığını gözler önüne sermişti.

  Avedis Aktenoğlunun, (aforizmalar) Bağımlılık Yapan Sözler KitabıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İşte dünyanın 23 kadim kenti…

Dünyanın en eski kentleri Bu kentler, savaşların ve doğanın hışmına rağmen binlerce yıldır ayakta. Palmyra, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir