Anasayfa / Şirket Haberleri / Bimeks 14 Yeni Mağaza Açıyor

Bimeks 14 Yeni Mağaza AçıyorBimeks’ten 14 yeni mağaza

Borsa’ya açılan teknoloji mağazalar zinciri Bimeks, yatırımlara hız verdi. Geçen sene 2011 için mağaza sayısını 36’dan 55’e çıkarma hedefini koyduklarını söyleyen Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar, “İki ay içerisinde 12 ilde 14 şube açarak toplam 56 mağazaya ulaşacağız.
Geldiğimiz yere baktığımızda bu hedeflere yılın ortasında ulaşmış olduk.” dedi. Franchising sistemine ağırlık veren ve yıl sonuna kadar 9 mağaza daha açarak toplam satış noktası sayısını 65’e çıkarmak isteyen Bimeks, gelirlerini yüzde 50 artırarak 450 milyon TL ciro hedefliyor. Bu büyümeyle beraber 550 olan çalışan sayısının 1.000’e çıkacağını söyleyen Bayraktar, “2014 yılı sonuna kadar 81 vilayetin hepsinde en az bir Bimeks mağazası olacak. 2011 ‘Bimeks yılı’ olacak.” şeklinde konuştu. 2011’in ilk çeyreğinde bir önceki senenin aynı dönemine göre gelirlerini yüzde 42 artırarak 64 milyon TL’den 91 milyon TL’ye çıkardıklarını söyleyen Bayraktar, yıl başından bu yana 7 mağaza açarak satış alanını da yüzde 21 oranında büyüttüklerini söyledi. İnternetten de satışlara ağırlık verdiklerini söyleyen Bayraktar, “Yabancı şirketler, bu alana yatırım yapmıyor. Bizim bölgelerdeki stok merkezleri maliyetleri aşağıda tutmamıza yardımcı oluyor. Şu an yüzde 9 olan e-ticaret oranını birkaç yıl içerisinde yüzde 20’lere çıkarmayı hedefliyor.” dedi. Zaman

  Limak Holding 2013 Yol HaritasıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir