Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Bingöl’e Yatırım Yapmak

Bingöl’e Yatırım Yapmak

BİNGÖL HAVAALANI YAZA HAZIR

YATIRIM İÇİN EN CAZİP SEKTÖRLER
BÜYÜK VE KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK – ARICILIK – DERİ İŞLEME TESİSİ • SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ MADENCİLİK – TARIM – BİSKÜVİ ÜRETİMİ EKOLOJİK TARIM – KIŞ SPORU TESİSLERİ – OTEL – TERMAL OTEL

bingol yatirimBingöl bölgenin en geri kalmış ama son dönemdeki yatırım rüzgarından da en pozitif etkilenen kentlerinden biri. Yakın zamanda Callpex ve Assistt çağrı merkezlerinin yatırım yaptığı ilde 2013 yılının ilk üç ayında yedi tanesi özel sektörden olmak üzere toplam dokuz adet teşvik belgeli yatırım start aldı. Bingöl, pek çok Anadolu şehri gibi büyük ve küçükbaş hayvancılık yatırımları açısından avantajlı bir kent.Bunun dışında diğer önemli yatırım alanı ise arıcılık. Son 15 yılda Türkiye’de arı varlığında yüzde 32, bal veriminde ise yüzde 45,86’lik artış olurken, Bingöl ilinde arı varlığında yüzde 123, bal veriminde ise yüzde 226 oranında bir artış gerçekleşti.

Yine tarım, madencilik ve meyve suyu, bisküvi üretimi gibi gıda sektörüne yönelik yatırımlar potansiyel taşıyor. Bingöl, 72 hektar alan üzerinde 37 parselden oluşan bir OSB’ye sahip. Şu sıralar OSB’nin büyütülmesi için çalışmalar yürütülüyor. Teşvik kapsamında yeni oluşturulan sekiz adet sanayi parseli gerçek veya tüzel kişilere bedelsiz olarak tahsis edilecek.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir