Anasayfa / Kariyer ve İş / Binlerce kişiye iş kapısı

Binlerce kişiye iş kapısıHatay’ın İskenderun ilçesine lojistik köy kurulacak, binlerce kişi istihdam edilecek.

Lekesiz, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, İskenderun Limanı’nın bölgede önemli bir ekonomik potansiyel haline geldiğini belirterek, demir çelik ve enerji üssü konumundaki kentin Türkiye’nin Doğu Akdeniz’e açılan kapısı olduğunu söyledi.

İskenderun Limanı’na yatırımların yapılmasıyla deniz ticaretinin bölgede daha da gelişeceğinin altını çizen Lekesiz, ”Bölgede lojistik köy kurulacak. Bu da bölgedeki işsizlik oranını azaltacak, binlerce kişiye yeni istihdam alanı açacak, taşımacılık sigortalama, basın-yayım, eğitim, nakliye gibi alanlarda faaliyetler gösteren sektörlerde binlerce kişiye yeni iş imkanı doğacak” dedi.
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti ise İskenderun Körfezi’ne son yıllarda önemli yatırımların yapıldığına dikkati çekerek, ”İskenderun’da oluşturulacak lojistik köy tüm bölgeye hizmet edecek” diye konuştu.

Belediye Başkanı Yusuf Civelek ise lojistik köy kurulması sonrasında İskenderun’un yeniden eski günlerine döneceğini söyledi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkan Vekili Müfit Tennioğlu ise limanın özelleşmesinin ardından lojistik köy projesiyle de bölgenin öneminin daha artacağını belirterek, bölge ve ülke ekonomisi adına çok önemli bir projenin hayata geçirileceğini söyledi.

Konuşmaların ardından Hatay ve Osmaniye’yi kapsayan ”Lojistik Master Planı Projesi”ne ait sözleşme Hatay Valisi Lekesiz, İTSO Başkan Vekili Tennioğlu ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Serdengeçti tarafından imzalandı.

AA

  70 Bin Kişiye İş FırsatıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir