Anasayfa / Ekonomi-Finans / Bir Depo Benzin Kaç Lira?

Bir Depo Benzin Kaç Lira?İşte benzin fiyatlarında son durum.

TÜPRAŞ, rafineri fiyatında yaptığı düzenlemenin ardından, dağıtım şirketleri de akaryakıt ürünlerinden 95 ve 97 oktan benzinlerin satış fiyatını litrede ortalama 8 kuruş artırdı.

Akaryakıt dağıtım şirketlerinden Petrol Ofisi (PO) bayilerinde 95 oktan kurşunsuz benzinin satış fiyatı Ankara’da 4.08 liradan 4.16 liraya, İstanbul ve İzmir’de 4.07 liradan 4.15 liraya, Van’da ise 4.17 liradan 4.25 liraya yükseldi.
Depo 170 lirayı geçti
Akaryakıtta yapılan son artışlarla birlikte, 40 litrelik depoyu doldurmanın maliyeti 170 liranın üzerine çıktı. 50 litrelik bir depoyu doldurmanın maliyeti 200 lirayı aştı.
OPET ve BP bayilerinde zam sonrası 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı Ankara ve İstanbul’da 4.16 lira, İzmir’de 4.15 lira, Van’da ise 4.26 liraya çıktı. 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi Ankara ve İstanbul’daki Shell bayilerinde 4.16 lira, İzmir’de 4.15 lira, Van’da 4.24 liradan satılıyor. 97 oktan kurşunsuz benzin ise zam sonrası litrede 4.17 lira ile 4.30 lira arasında satılıyor. Dağıtım firmalarının belirlediği tavan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirket ve kentlere göre küçük çaplı değişiklik gösteriyor.

OPEC petrol üretimini artırmayı görüşüyor

KUVEYT Petrol Bakanı Ahmed Abdullah El-Sabah, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) petrol üretimini artırmayı görüştüğünü bildirdi. El Sabah, OPEC’in Libya’daki yönetim karşıtı olayların petrol piyasasına etkisini görüştüğünü belirterek, örgütün olası üretim artışı için müzakereleri sürdürdüğünü ancak henüz karar verilmediğini ifade etti. Kuveytli Bakan, OPEC’in 5’inci büyük petrol üreticisi olan ülkesinin üretimini artırdığı iddialarını ise yalanladı. Financial Times’ın haberine göre, Suudi Arabistan’dan sonra OPEC üyesi Nijerya, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri de (BAE) petrol üretimini artırmayı planlıyor.

Hürriyet

İş Kurmak İçin Bayilik Veren Firmalar


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir