Anasayfa / Kariyer ve İş / Bir kominin kariyer yükselişi

Bir kominin kariyer yükselişiGiovanni Terracciano

Mövenpick Hotel İstanbul’a Executive Chef olarak atanan Terracciano, dünyanın birçok otelini dolaştıktan sonraki yeni durağı İstanbul oldu.

World Travel Awards tarafından 2011 yılında “Avrupa’nın En İyi İş Oteli” seçilen Mövenpick Hotel İstanbul’a Executive Chef / Başaşçı olarak Giovanni Terracciano atandı.
1973, İtalya Napoli doğumlu Giovanni Terracciano, İtalya’nın en saygın turizm enstitülerinden biri olan Luigi de Medici di Ottaviano’dan Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun. Çalışma hayatına 1990 yılında Toscana’da bulunan Hotel Lido’da komi olarak başladı. İtalya’da çeşitli otellerde deneyim edindikten sonra Bolzano’daki Michelin yıldızlı Pichler Restaurant’ta Pastane Bölüm Şefi olarak çalıştı. Ardından aynı görevde Roma’da yine Michelin yıldızlı II Convivio Restaurant’ta çalışan Terracciano, Mutfak Şefi olarak Endonezya’daki Hyatt Regency Surabaya Hotel’in Italyan restoranı Primavera’ya atandı. 1999 yılında O’nu ilk olarak İstanbul’la tanıştıracak olan restorana, Grand Hyatt İstanbul Spasso’ya atandı.

2003-2006 yıllları arasında Çin Şangay’da bulunan The Portman Ritz Carlton Shanghai’da çalıştıktan sonra yönünü yeniden Türkiye’ye çevirdi. Hotel Les Ottomans 29, Hotel Palazzo Donizetti ve son olarak İstanbul Edition ve Cipriani Restaurant’ta Başaşçı olarak görev aldı.

Morgan Freeman, Meg Ryan, Arnold Schwarzenegger, Sir Elton John, Tibet Prensesi Yabshi Pan Rinzinwangmo, Ferzan Özpetek, Jackien Chan, Kevin Costner, Al Bano ve George Bush gibi dünyaca ünlü simalara da menülerini sunma fırsatı bulan Terracciano, lezzetlerini artık Mövenpick Hotel İstanbul’da misafirleriyle buluşturacak.

  Aydınlı Grup 60 Kişi Stajyer AlacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İşinizde ilk gününüz

Diyelim ki, yeni bir işteki ilk gününüz. Ato/ davranmalı, neler yapmalı, nelere dikkat etmelisiniz? Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir