Anasayfa / Emlak Haberleri / Bitlis’e Yatırım Yapana Bedava Arsa !

Bitlis’e Yatırım Yapana Bedava Arsa !
Bitlis’te Valilik tarafından ‘Selçuklu Gelişim Bölgesi Projesi’ adı altında yeni bir proje hazırlandı.

Proje kapsamında bölgede turizm alanında yatırım yapmak isteyenlere yüzde 40 hibe desteği sağlanacak. Otel yapmak isteyen yatırımcılara da bedelsiz arsa verilecek. Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, projenin bölgenin turizm potansiyellerinin tanıtımına katkı sunacağını belirterek, “Bu projenin ardından yatırımcıların bu bölgede otel yapmak için çalışmalara başlayacaklarını düşünüyoruz” dedi.

Bitlis’in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde bulunan kaplıcaların turizme kazandırılması için çalışmalar başlatıldı. Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Güroymak Kaymakamı Turan Yılmaz ile birlikte gittikleri Budaklı Köyü’ndeki kaplıcalarda incelemelerde bulundu. Vali Yılmaz, Budaklı’daki kaplıcanın yanına otel yapılması için çalışma başlattıklarını, kaplıca suyunun daha önce yapılan su tahlil sonuçlarına göre birçok hastalığa da iyi geldiğinin kanıtlandığını söyledi. Vali Yılmaz turizm yatırımcılarını Bitlis’te davet ederek şöyle konuştu:“Çıkan sonuçlara göre, buradaki su, romatizma ve eklem hastalıklarına iyi geliyor. Çok verimli kullanılabilecek bir su. Kaplıca suları genelinde kükürtlü olduğu için içilmez. Ancak bizim suyumuz hem yıkanılabilir hem de içilebilir özellikleri taşıyor. Tahlil sonuçlarına göre, mide ve bağırsak sitemindeki bozukluklar, ülserler, böbrek, idrar yolu hastalıklarına ve özellikle böbreklerde taş kırıldıktan sonraki aşamada rehabilitasyon işlemlerinde de kullanılabilir.”

YÜZDE 40 HİBE, BEDAVA ARSA

Şu anda bir yatırımcının başvuruda bulunduğunu belirten Vali Yılmaz, yatırımcılara sağlayacakları kolaylıkları da şöyle sıraladı: “Burada otel yapmak isteyenlere arsa işlemlerinde kolaylıklar sağlayacağız. İsteyen yatırımcılara bedelsiz arsa tahsis edeceğiz. Yeni bir proje hazırladık. ‘Selçuklu Gelişim Bölgesi Projesi’ adı altındaki projemiz, Van’ın Erciş ilçesi’nden başlayıp Muş’un Malazgirt İlçesi’ni ile Bitlis’in bazı bölgeleri ile Ahlat, Adilcevaz, Güroymak ilçelerini kapsıyor. Bu proje gerçekleştiğinde, yöremizde özellikle turizm alanında yatırım yapmak isteyenlere yüzde 40 hibe desteği sağlayacağız. Bununda bölge turizmine önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu projenin ardından yatırımcıların bu bölgede otel yapmak için çalışmalara başlayacaklarını düşünüyoruz.”


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir