Anasayfa / Turizm ve Tatil / Bodrum’un Gündoğan Beldesindeki Baia Bodrum Hotel

Bodrum’un Gündoğan Beldesindeki Baia Bodrum HotelAlper Tekbaş

İnternethaber seyahat uzmanı ve tatilin ayaklı Google’ı Alper Tekbaş Bodrum’un Gündoğan beldesindeki Baia Bodrum Hotel’in Genel Müdürü Bahadır Sarpdere ile bir araya geldi.  2011 yaz sezonu %100 doluluk oranları ile devam ederken tılsımlı bir ekip ruhuyla tatilcilerin dopdolu bir tatil geçirmesini sağlayan Bahadır Sarpdere ve ekibinin Baia Otellerini yıldızlaştıran enerjisi tüm dünyayı sarıyor.

 

 

 

 

 

080720115641.jpg

Bu hafta sizlerle gönlü dev yüreği serçe, ömrünü turizme adamış bir ismi ve onun ekibinin yıllardır kenetlenmiş turizm sevdasının önemli ayrıntılarını paylaşacağım.

Eli Öpülesi Yaptıklarıyla da saygının ve şükranların gerçek ismi Sönmez Endüstri Holding A.Ş. yönetim kurulu başkanı Celal Sönmez’in 1975 yılından beri açtığı yolda çalışanlarına verdiği güven ve destek ile büyümüş bir Holding’in oteller zinciri olarak Baia otelleri Türk otelcilik tarihinde ismini altın harflerle yazdıracaktır.  Görünen köy kılavuz istemez. Bu vesile ile örnek bir yatırımcı modeli ve babacan bileği bükülmez Celal Sönmez’in turizme gönül vermiş, alın terini, ömürlerini hizmet aşkıyla adamış otel çalışanlarına ve ailelerine gösterdiği duyarlılık ve güven takdire şayan ve örnektir…

img_2288.jpg

Celal Sönmez’in Evlatları Dağların Arkasındaki Yıldızları Gören Bir Ekip

Hep Bir Adım İleriye

Celal Sönmez’in evlatları dedim çünkü tüm çalışanları öz evladıymış gibi sevgi, saygı ve işlerine bağlılıkla yollarına emin adımlarla devam ediyorlar.

Baia Bodrum Hotel Genel Müdürü Bahadır Sarpdere ve çalışma arkadaşlarının gözlerinde gördüğüm ışık, yüreklerindeki güç bunu en güzel şekilde ifade ediyordu.

Evet dağların arkasındaki yıldızları gören bir ekip anlayışıyla yarınlara bakan bu ekip büyük başarılara imza atacaktır.

001.20110713124546.gif

Baia Otelin Süperman’i Bahadır Sarpdere ile Dünden Bugüne

Yıl 2004  Uludağ Monte Baia ve Baia Bodrum Otellerinin genel Müdürü olan Bahadır Sarpdere o yıllarda receptionist idi. Kış demedi yaz demedi ömrünü turizme adadı. Kendine koyduğu hedef ve ideali hep şuydu receptionist iken en iyi receptionist ben olacağım, otel içinde en iyi departman benim olacak bulunduğum şehirde en iyi otel benim otelim olacak mantığı ile birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için bir ekibiz ruhuyla çalıştım. Ne mutlu ki yardımcım ön büro müdürüm, gece müdürüm, personel müdürüm, otel çalışanların kendi yetiştirdiğim elemanlarım ve bir ekip halinde en alt kademeden en üst kademeye doğru ilerleyen bir anlayışımız var.

general_04.20110713124640.jpg

Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez’e her zaman şükranlarımı sunacağım, bize güvendiği için, bize bu fırsatı verdiği için…  Bizler de sönmez Holding’in gücünü Baia otellerinin sektördeki yükselen ismi ve sıcak kanlılığıyla birleştirerek ortaya koyduğumuz hizmet anlayışımızla %30’u kış yaz daimi misafir kitlesini arkamıza alarak 2011 yaz sezonuna gelmiş bulunuyoruz.

pools_beach_20.jpg

Otelcilikteki duruş ve hizmet anlayışımız gerçek misafirperver, samimi ve içten gülümseyen bir ekip ve en iyi olmak için adım adım yarınlara yol alan yenilikçi bir anlayış… Celal Sönmez’in “benim yemediğim elmayı misafirlerim yemeyecek” diyen net duruşu bana hep en iyi olmamız gerektiğini hatırlattı. 2009 yılında Genel Müdür olarak görevime devam ederken Baia Otellerinde de motivasyon modeli oldum.  Ben ve ekibim bir bütünüz Baia Otellerinde bizim ailemize katılıp çalışan tüm ekip arkadaşlarımızın gördüğü örnek aldığı ve bildiği şey şudur ki mesleklerinde başarılı olurlar ise Genel Müdür olabilirler en alttan en üst kademeye görev ve sorumluluklarımızın farkında olarak çalışırız ve ekip ruhumuz başarımızın sırrıdır. Baia Otellerinin de aslında tılsımı budur.

090720115831.jpg

Bizi misafirlerimiz değerlendirir, onlardan daha değerli ve mutlu bir tatil geçirmelerinden daha önemli hiçbir şey yoktur.  Başta Türk misafirlerimiz olmak üzere İngiliz, Fransız, Rus, Azerbaycan, Belçika ve Kazakistan gibi değişik ülke misafirlerini otellimizde ağırlıyoruz ama bizim kapımızdan giren tüm misafirlerimiz ister Belçikalı olsun ister Fransız Baia misafiridir, Baia da her gün güzeldir, aynı zamanda Türkiye ve dünyanın önemli isimlerinin, yıldızlarının, futbolcu ve sanatçılarının Bodrumda ki tatil adresiyiz. Uluslararası farklı organizasyonlarında otelleriyiz.

dsc_0930.jpg

İşte Bu Benim Altın Bileziğim Oldu

Şehir otelciği ile başladığım otelcilik hayatıma Baia Otellerinde dağ ve sahil otelciğini de ekleyerek tecrübelerimi geliştirmeme sebep oldu dünyada uygulanılan farklı kategorilerdeki otelcilik anlayışıma hakim olmama ve ülkemiz turizmine otelcilikte en iyi şekilde temsil etmeme sebep oldu. Sık sık yurtdışına yaptığım seyahatler ve ziyaretlerle de dünyadaki otelcilikle ile ilgili gelişmeleri ve farklı hizmet anlayışlarını da takip ediyorum.

  Dünyaca Ünlü Altınkum PlajıUludağ’ın Yıldızı Olduk, Bodrum’un Beyaz Büyüsü Olacağız

Türkiye’nin en popüler kayak merkezi Uludağ da Monte Baia da alışıla gelmiş alışkanlıkları, üst seviyede hizmet anlayışına çeviren Monte Baia 2011 kış sezonuna adeta damgasını vururken bodrum da Baia rüzgarı cennete giden beyaz yol misali, farklı tatil anlayışıyla Bodrum da Gündoğan Beldesinin  en güzel noktasına  konumlandırılmış üç tarafı deniz beyaz ve morun Baia Otellerinin kendisine özgü mimarisiyle bütünleştiği, misafir memnuniyetinin her şeyden  ama her şeyden önce geldiği tatilcilerin en iyi hizmete layık olduğu bilinciyle yaşayan ve yaşatılan bir otelcilik anlayışımız var. Baia da gün başlar ama bitmez…

06072011562.20110713125852.jpg

Tatil biter Baia dostluğu unutulmaz…

Efendim kelimesi 7 den 70’e saygının ifadesidir benim için saygı, saygı, saygı…

Misafirlerimiz bizim aynamızdır, misafirlerimizin mutluluğu bizim en büyük sevincimiz olur, mutlu bir tatil de en güzel hediyemiz olur. Bodrum Baia da her gün yeni bir hediyedir… Belki sistemler değişir ama insanlara sevgi, saygı hiç değişmez. Güler yüz her şeyden önce gelir. Gülümseyeceksiniz işinizi kalbinizle yapacaksınız ve en iyisi olmak için çalışacaksınız.

bars_res_10.20110713124920.jpg

Tatilci Neden Baia’ı Tercih Etmeli Dersiniz

Deniz, otelimizin mimari konumu Gündoğan’ın körfezin içindeki fiziki pozisyonu, her misafirimizin istediği oda çeşitliliği, çocuklu aileler için direk çimenlere açılan özel hamaklı odalarımızdan tutunda kalabalık  aileler için birbirine geçmeli odalarımız, rahatına düşkün misafirlerimiz için junior süit, senior süit, king süitlerimiz, isteyen misafirlerimize  zemini halı döşemeli odalarımız, isteyenlere de seramik zeminli odalarımız mevcut. Temizlik hijyen ve gıda güvenliğimiz kaliteli ürün. Eğlence anlayışımız, gala gecelerimiz, misafirlerimize sürpriz hediyelerimiz, canlı müzik performanslarımız,  küçük misafirlerimize ve engelli misafirlerimize duyarlı yaklaşımımız ile ultra her şey dahil bizi tercih eden tatilcileri otelimizde ağırlamaktan her zaman onur duyarız.

spa_04.jpg

Ama en çok bizde Ultra Sevgi Dahil…

Migreninin Bile İlacı Çalışmak

Bahadır Sarpdere’nin genç ve dinamik yardımcısı Onur Doksöz adeta bir atom karınca. Migrenini bile ilaçlar değil çalışmak durdurabiliyor çünkü o misafirlerine hizmet ettikçe ekip arkadaşlarına her konuda destek oldukça mutlu oluyor. Genç, dinamik,  pratik ve çözüm üreten yapısıyla eminim ki Baia Otellerinin ve Türk turizminin otelcilikte ki yıldızlarından olacak. Gıda mühendisi ve otelin genç ablası çalışkan özverili ismi Özlem Bayatlı da büyük bir hassasiyetle görevinin her daim başında tıpkı diğer departmanlardaki ekip arkadaşları gibi. Bar Boy Ahmet Furkan Mor da güler yüzlü servis anlayışıyla şeflerinin önderliğinde işini severek yapan isimlerden. Genç ön büro müdüresi Nihan hanımında gülümseyen yüzüyle gösterdiği performansı dikkatleri çekiyor.

general_15.jpg

Güvenliğin Güvenli Müdürü

Bodrum Baia otelin Güvenlik Müdürü Burak Beğenmiş farklı bir anlayışla genç ama olgun gerçekten bölümüne yakışan duruşu, soğuk kanlılığı ve sakinliği ile her yerde…

002.20110713125334.jpg

Gecelerin güçlü yorumcusu Altay’ın da Baia Oteline tutkunluğunu bilmeyen yoktur. Her Salı gecesi tatilcileri doyasıya eğlendiren Altay sahne performansında her zaman ki gibi güçlü ve geniş repertuarıyla da tatilcileri Baia Bodrum da eğlendiriyor.

pools_beach_10.jpg

Baia Sen Bodrumun Mehtabısın Güneşisin Ömür Boyu Sürecek …

Baia da akşam üstleri gün batımlarımda begonvillerle beyazın mora çalan yanığında sevdalar uzakları yakın eder, püfür püfür esen rüzgarlar gelir kalbinize dokunur. Deniz suskundur, ansızın bir telaş başlar müzik tınıları alır götürür uzaklara ama siz Baia dan hiç gitmek istemezsiniz.

Baia da nereye çıksanız nereye baksanız masmavi deniz, ve eşsiz gün batımları…

activities_04.jpg

Ama Son Sözü Çoçuklar Söyler Baia Küçük Çocukların Büyük Mutlulukları

Baia Bodrum Otelin Küçük Yakışıklısı Orhan  annesine sesleniyor “hazineleri korsanlar gelip almadan denize girmeliyim bak görüyorum orada deniz dibinde kumun içine saklanmış anne” çocuklar her zaman güzeldir onların gözüyle bakabilene, görebilene, fark ede bilene ne mutlu …

100720115931.jpg

Bodrum Baia Otelin denize ve güneşe karışmış kalbinin tam orta yerinden paylaştıklarımdı yaşananlar, yazılanlar ve izleyecek olduklarınız…

Benden bu haftalık bu kadar Ultra Sevgilerimle Mutlu Kalın…

İŞTE BAİA HOTEL BODRUM’DAN MUHTEŞEM GÖRÜNTÜLER VE ALPER TEKBAŞ’IN İZLENİMLERİ…

video
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turist başına gelir nasıl artırılacak?

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmde Türkiye Akdeniz bölgesinin en hızlı gelişen, ülkelerinin başında yer alıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir