Anasayfa / Haberler / Boğaz’a üçüncü köprü! İhale ne zaman?

Boğaz’a üçüncü köprü! İhale ne zaman?
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Boğazı’nda yapılacak 3. köprü ihalesinin bu ay içinde gerçekleştirilebileceğini bildirdi.

Bakan Yıldırım, İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO), Türk Telekom ve TTNET’in birlikte hayata geçirdiği, İDO feribotlarında internet erişimini sağlayan OnSeaLine projesinin tanıtım toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bir gazetecinin, ”İstanbul Boğazı’na yapılacak 3. köprü ihalesi bu ay içinde olur mu?” sorusu üzerine, Bakan Yıldırım, ilgili kişilerin bu konuya ilişkin çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, ”Bu ay içinde olabilir.” cevabını verdi.
Başka bir gazetecinin İDO’nun özelleştirmesi konusundaki sorusuna ise Yıldırım, “İDO İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak kuruluşlarındandır. Dolayısıyla, İDO’nun özelleştirme sürecini Kadir Topbaş benden daha iyi bilir. Şu anda zannediyorum birinci bilgi edinme süreci devam ediyor. İhale süreci henüz tamamlanmadı. Dolayısıyla bu aşamada şartları sağlayan herkes bilgi odasına girip, inceleyebilir, bilgileri alabilir. O yüzden de buradaki o geldi bu geldi şeklinde bir değerlendirme yapmanın bir anlamı yok. İhale verenler belli olur. İhalesi yapılır. Sonucu da İstanbullularla paylaşılır.” şeklinde yanıt verdi.MART AYINDA GÖREVDEN ÇEKİLİYORUZ
Yaklaşan seçim nedeniyle görevi bırakması gerektiği hatırlatılan Yıldırım, yöneltilen soruya, “Bu ayak üstü sorulacak bir soru değil. Şimdi o gün geldiğinde herhalde kapsamlı bir değerlendirme yapma imkanımız olur. Çok fazla gün kalmadı. Mart ayının ilk yarısında anayasa gereği görevden çekiliyoruz.” dedi.
Baz istasyonlarının şehir merkezlerinde kaldırılıp kaldırılmayacağı şeklindeki bir soruya da Bakan Yıldırım şu şekilde cevap verdi: Bir şey unutmamak lazım iki güzellik bir arada olmuyor. Ne demek istiyorum haber ve iletişim için baz istasyonuna ihtiyaç var. Şehrin dışına aldığımız zaman 15 kilometrelik kısmında ancak haber alabilirsiniz. ‘O zaman biz haberleşmek istemiyoruz. Cep telefonu kullanmak istemiyoruz’ diyebilirsiniz. O zaman da kaldırmakta bir mahsur yok” şeklinde konuştu.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir