Anasayfa / Haberler / Bor Pazarının Üzeri Kapatıldı

Bor Pazarının Üzeri KapatıldıBor Pazarının Üzeri Kapatıldı“Geçti Bor’un pazarı, sür eşeği Niğde’ye” atasözüne konu olan Bor Salı Pazarı’nın üzeri kapatıldı.

Bor Belediyesi tarafından pazarın üzerinin kapatılması için başlatılan çalışmalar tamamlandı. Üzeri kapatılarak modern bir görünüme kazanan pazarda vatandaşların daha rahat alışveriş yapabileceği bildirildi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, pazarın üzerinin kapatılması konusunda ilk olarak projelendirme çalışmalarını tamamladıklarını belirtti. İlçeye yakışır bir pazar yeri yapmak için gerekli çalışmaları büyük titizlik içerisinde sürdürdüklerini kaydeden Erat, “Pazar yerimizin üzerinin kapatılması için 14 Haziran 2010 tarihinde ihale düzenledik. İhale ile pazar yerimizin bin 512 metrekarelik kısmını çelik konstrüksiyon sistemi ile kapattık. Buna ek olarak 314 metrekarelik kapalı pazar yeri sosyal tesis binası yapılıyor. Bu sayede pazar yerimizin üzerini kapatarak ilçemiz halkının ve pazarcı esnafımızın rahat bir şekilde alışveriş ve satış yapacağı alanlar oluşturduk. 160 gün gibi kısa bir zamanda bitirerek halkımızın hizmetine sunuyoruz. Şimdiden halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

  Yeşil enerjiler rakip tanımayacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir