Anasayfa / Şirket Haberleri / Bordrolamada KOBİ’lere özel indirim yapıyor

Bordrolamada KOBİ’lere özel indirim yapıyorBordrolamada KOBİ’lere özel indirim yapıyor

Kurumsal firmaların yanı sıra KOBİ’ler için de bordrolama hizmeti veren 36oHR, ayrıca bordrolama hizmeti almayı tercih etmeyen firmaların personeline eğitimler de veriyor. Şirketin genel müdürü Funda Mesoğlu, KOBilere yönelik özel paketlerinde, birkaç KOBİ’nin bir araya gelerek bordrolama hizmeti almasını sağladıklarını ve böylece firma başına yüzde 2o’ye varan oranlarda indirim yaptıklarını belirtiyor.

Bordrolama, her şirket için olduğu gibi KOBİ’ler için de büyük önem taşıyor. Günümüzde insan kaynaklan alanındaki eğilim, sektörün temel görev alanına odaklanma yönünde gelişiyor. Anahtar iş gücünü elde tutma ve bu yeteneklerin kurumda sürekliliğini sağlama konuları ağırlık kazanırken, her yıl daha fazla kurum, bordrolama sürecini, uzman İK firmalarına devrediyor.

Bordrolama sürecini uzman bir firmanın yapması, KOBI’lere maliyet avantajı da sağlıyor. Böylece firma, yeni teknolojilere yatırım yapmadan, bordrolama hizmetini alıyor. Zamanı daha etkin kullanarak, maliyetleri düşürüyor.

Entegre İK hizmeti

İnsan kaynaklan yönetimi alanında hizmet veren 360HR, Artı Kurumsal ve Coşkun İnsan Kaynakları Danışmanlık firmalarını içinde barındırıyor. Artı Kurumsal 2003 yılında kuruldu. O dönemden beri bordrolama alanında hizmet vermeye devam ediyor. 2011 yılında kurulan Coşkun İnsan Kaynaklan Danışmanlık ise insan kaynakları destek hizmetleri alanında uzmanlaşan bir oluşum. Her iki firma da, bugün hizmetlerini 360HR markası altında sürdürüyor.

İnsan kaynakları yönetimi sürecini baştan sonra ele alarak kurumların ihtiyaçları ve beklentilerine uygun çözümleri tasarladıklarını söyleyen 360HR Genel Müdürü Funda Mesoğlu, şirketlere öneriler ve uygulamalar konusunda hizmet verdiklerini ifade ediyor. Bordrolama ve yasal süreç yönetimi, seçme ve yerleştirme, insan kaynakları yönetim sistemleri olmak üzere üç ana başlıkta hizmet veren şirket, entegre bir İK departmanına sahip.

Muhasebe programı ile entegrasyon

KOBİ’lerin bordrolama hizmetine büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Mesoğlu, bordrolama hizmeti almanın KOBİ’lere birçok avantaj sağladığını belirtiyor. Bordrolama sürecinde kullanıcı odaklı teknoloji hizmeti sunduklarını ifade eden Mesoğlu, şöyle devam ediyor:
“Bordrolama hizmetlerinde şirketin tüm fonksiyonlarında avantaj yaratacak bir teknolojik altyapı kullanıyoruz. Web tabanlı bir sistem üzerinden hizmet veren, son derece kullanıcı dostu bu sistem iş akışına ve raporlamalara hız ve kolaylık kazandırıyor. Bu sistemi KOBİ’nin kullandığı muhasebe programı ile entegrasyonunu da sağlıyoruz. Firma stratejileri doğrultusunda her çalışana elektronik şifre vererek bordrosunu görüntülemesini sağlayabiliyoruz ya da basılmış bordroları şirkete iletebiliyoruz. Ayrıca mevzuat takibini de biz gerçekleştiriyoruz ve böylece şirketlere zamandan da büyük tasarruf sağlamış oluyoruz. Bunun yanı sıra maliyet avantajı da sağlıyoruz.”

  110 bin firma Yellow ile dünyaya açılacak

Cepten bordroya bakılabilecek

Bordrolama ve özlük işleri yönetiminde en önemli katma değerin raporlama olduğuna dikkat çeken Mesoğlu, kurumlar açısından bakıldığında esnek raporlama ile her şirketin farklı ihtiyaçları olduğunun bilinciyle, şirketin hedefleri doğrultusunda kullanabilecekleri raporlar üretmeye odaklandıklannı kaydediyor. En son teknolojiyi kullanarak, firmanın talep ettiği tüm raporlan, tercih ettiğiniz biçimde ve sıklıkta ulaşmasını sağladıklannı belirten Mesoğlu, “360HR olarak KOBİ’lere sunduğumuz hizmetler arasında, outsource (dış kaynak) bordro-lama hizmeti almayı tercih etmeyen firmaların personeline bordrolama eğitimi vermek ya da onlann bordrolama süreçlerini analiz ederek danışmanlık vermek yer alıyor” diyor.

Şirket ayrıca KOBI’lere, şöyle bir hizmet daha sunuyor: Bordrolama hizmeti alan firmalann çalışanlan nerede olurlarsa olsunlar, şifreleriyle 360HR’nin online veri tabanına girerek tüm bilgilerinin dökümünü alabiliyorlar. Yakında bu uygulamayı mobil ortamda bir app (uygulama) olarak da hizmete sunacaklarını vurgulayan Mesoğlu, böylece müşterilerinin bilgilerine cep telefonlarından da ulaşabileceklerini sözlerine ekliyor. Bordrolama hizmetini alan KOBİ’ler böylece zaman, maliyet ve iş gücünden tasarruf sağlamış oluyor.

Güç birliğine yüzde 20 indirim

Yaklaşık bin 500 kişiye online bordrolama hizmeti sunduklarını ve 20 şirketle çalıştıklarını söyleyen Mesoğlu, KOBİ’lere yönelik maliyet avantajı sağlayan uygulama ve kampanyalarının olduğunu belirtiyor ve şöyle devam ediyor: “KOBİ’ler üzerlerindeki mali yükten kurulabildikleri oranda büyüyebiliyor ve uluslararası standartlarda iş yapabiliyor. KOBİ’lere yönelik özel paketlerimizde, birkaç KOBI’nin bir araya gelerek bordrolama hizmeti almasını sağlıyoruz ve böy-lece birim başına yüzde 20’ye varan oranlarda indirim yapmış oluyoruz. Yani aslında, KOBİ’ler bir arada daha güçlü. Bu şirketler bize geldiklerinde maliyetten ciddi oranlarda tasarruf etmiş oluyorlar.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir