Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Borsada İnsanlar Nasıl Hareket Eder

Borsada İnsanlar Nasıl Hareket EderBorsada köpek balığı tekniği ile borsadaki insanlar ne şekilde hareket ederler? Senetlerin hareketi ile kişilerin hareketi arasında bir bağ mevcut mudur? Hareketsiz bir durumda iken duran senetler neden tam o noktadan sonrasında birden yukarı yönde hareket etmektedir?

Bunun gibi soruları kendi şahsımıza sorarken, bir tarafdan da izlemeye devam ediyorduk. Zihnimize; Bankaların ve aracı kurumların borsadan hiç zarar ettiğine ait bir haber görmediğimiz geldi. Demekki Bunların takip ettikleri ve ayrıca başka yatırımcıların göremedikleri bir sistem, teknik mevcut diye düşündük.
Pahalı bir tekniği takip etmek için daha ucuz ve olağan bir metot, aradığımız bu idi. Bir sinyal mevcut ve bu sinyal oluştuğunda harekete geçen büyükleri takip eden bizlerin basit sistemimiz. Sonunda bulduğumuzda gözlerimizin içi de yüzümüzde gülüyordu. Gördüklerimize inanmak dahi oldukça iyiydi. üstelik oldukçada basitti. Çok ortalamalı, çok zamanlı çok karışık formüllerden olağan bir kesişme elde etmiştik. Tek bir kesişme
Hem al ve hem de sat noktasında trend değişimini ön sinyal olarak veriyordu. Bunu üstelik hem kısa sürede hemde orta ve uzun vakitte aynı biçimde takip etmek olası ve doğru idi. Endeksin genel düşüşlerinde prim yapan senet yok zaten, fakat endeks yukarı veya yatay hareket ettiği vakitlerde en müspet sinyalleri açıkça görmek muhtemel. Elbette büyükler bizlerin tekniğimizi uygulamıyordu fakat biz onların hareketini o an veya daha evvela tahmin eder hale gelmiştik. Bu sebeple büyüklere kopekbaligi, tekniğimizede kopekbaligiteknigi ismini verdik.

Üstelik tekniğimiz fibonacci düzeyleri ve elliot dalga teorisi ile tam uyumlu çalışmakta ve birbirini desteklemekteydi. Gördüklerimize en az bizlerin sevindiğimiz kadar bir senedir borsada köpek balığı tekniğini görüp uygulayan müşterilerimizin kıymetli yorumlarıda hem onları hemde bizleri oldukça sevindirdi.

  Otomotiv tam gaz

Her bir yoruma ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliriz. Borsada teknik analizi ben yaparım diyorsanız azıcık çalışma ile gördüklerinize ve kazanabileceğinize inanıyorsanız artık sizinde bilinçli al ve sat yapmak için elinizde doğru bir teknik mevcut anlamına gelir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Momentum odaklı stratejide öne çıkan hisseler

BIST-100 endeksi 2019 yılının geride kalan 13 işlem gününün 11’inde günü yükselişle tamamlamış durumda. Yılın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir