Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Bosch iPhone Navigasyon Sistemi

Bosch iPhone Navigasyon Sistemi

Kolay kullanımı, şık 3D harita görünümü, hızlı rota hesaplama ve hatasız, gelişmiş sürücü desteği fonksiyonları ile iPhone için tasarlanan yeni Bosch navigasyon uygulamasıyla kullanıcılar yeni yollar keşfedebilecekler.

Yeni uygulama, dikkat çekici konum işaretlerine sahip şık bir üç boyutlu harita, virajlara yaklaşırken kullanıcıya verilen uyarılar ve ideal yakıt kullanımı seçeneği sunan Eko-navigasyon dahil olmak üzere birçok destek fonksiyonu içeriyor. Uygulamayı sürücüler doğrudan iTunes App store’dan yükleyebiliyorlar.

Yalnızca önemli olan öğelere odaklanan harita: 3D artMap
Bosch navigasyon uygulamasında yer alan harita; kentteki belli başlı bina ve köprüleri 3D olarak görüntülüyor. Rotada bulunan daha az önemli ayrıntılar geri planda tutularak, sürücülerin basit şekilde harita görünümünü çevreleriyle karşılaştırmalarına ve böylece hızlı ve kolay şekilde konumlarını tayin etmelerine olanak sağlanıyor. Bu süreçte, sürüş ve rota asistanından gelen sesli sürüş tavsiyeleri, sürücünün daima doğru rotada seyretmesine yardımcı oluyor.

Kullanımı ve anlaşılması kolay: Multitouch ile sorunsuz kullanım
Bosch navigasyon uygulaması, aynı zamanda iPhone için taşınabilir navigasyon çözümleri alanında bir ilki gerçekleştirerek, Multitouch kullanımıyla hızlı ve kolay kullanım sunuyor. Harita; haritanın 3D içeriğinde yukarı-aşağı gezinme, kaydırma, yakınlaştırma ve döndürme işlemleri yapılırken kullanıcının parmaklarını takip ediyor ve gecikmeyi engelliyor. Ek olarak, rotaya ilişkin ayrıntılar, farklı açılardan, farklı ölçeklerle görüntülenebiliyor.Daha güvenli sürüş için viraj uyarı asistanı hizmetinizde…
Herhangi bir tehlikenin önceden fark edilmesine olan sağlayan bir eğri geometrisine sahip olan yeni yazılım sayesinde, sistem, sürücüye seçilmiş olan viraj hızının üzerine çıkıldığında uyarı veriyor. Bosch rota seçim fonksiyonu ile artık kendinize hem ekolojik hem de ekonomik olarak daha ideal bir yol haritası çizebilirsiniz. Zenginleştirilmiş navigasyon verileri ışığında içerisinden geçilecek semt sayısı veya yol üzerindeki kesitler dikkate alınarak rota değerlendiriliyor. Bireysel yol profillerine dayanan rota tavsiyelerinin de yardımıyla Bosch navigasyon uygulaması yakıt tüketimini düşürebiliyor. Böylece sadece yakıt maliyetinde değil, aynı zamanda karbondioksit (CO2) emisyonlarında da azalmaya destek veriyor.

Sosyal ağ istemcisi ile arkadaşlarınız hep yanınızda
Son olarak, Bosch uygulamasının bir diğer önemli özelliği ise sürücülerinin, kendi kişisel Facebook ve Twitter sayfaları üzerinden, araçlarının mevcut konumunu, gidilen yeri ve kalan sürenin de kısa bir metin olarak paylaşılması aracılığıyla arkadaş ve eşlerinin kendilerini ‘takip etmesine’ olanak sağlaması.. Bu, arkadaşlarınızı, gecikip gecikmeyeceğinize dair haberdar etmek için kullanabileceğiniz hızlı ve kolay bir yol olarak dikkat çekiyor.

Bosch Sanayi Ve Ticaret A.ş. Hakkında:

Bosch Grubu teknoloji ve hizmetler alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerindendir. Şirket, otomotiv ve sanayi teknolojileri, dayanıklı tüketim malları ve yapı teknolojileri alanlarında 2008 mali yılında 280,000 civarında çalışanı ile 45,1 milyar euro tutarında ciro gerçekleştirmiştir. Bosch Grubu, yaklaşık 150 ülkede temsil edilmekte, Robert Bosch GmbH’ın yanı sıra 60’dan fazla ülkede 300’den fazla yan kuruluşu ve yerel şirketi kapsamaktadır. Dünya çapındaki bu geliştirme, üretim ve satış ağı gittikçe artan bir büyümenin temelini oluşturmaktadır. Her yıl araştırma ve geliştirme alanına 3,5 milyar euronun üzerinde yatırım yapan Bosch, dünya çapında 3.000’den fazla patent başvurusu yapmaktadır. Şirket, Robert Bosch (1861-1942) tarafından 1886 yılında Stuttgart’ta “Hassas Mekanik ve Elektroteknik Atölyesi” adı altında kurulmuştur.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir