Anasayfa / Teknoloji / Bosch’tan Modüler Alarm Platformu

Bosch’tan Modüler Alarm PlatformuBosch’tan Modüler Alarm PlatformuBosch Güvenlik Sistemleri, yeni Modüler Alarm Platformu’nu pazara sundu. Modüler Alarm Platformu 5000; ofis binaları, endüstriyel bölgeler, bankalar, müzeler veya ofisler için uygulamanın büyüklüğünden veya gerekli güvenlik düzeyinden bağımsız olarak kişiselleştirilmiş güvenlik çözümleri sunuyor. Modüler yapısı sayesinde, zaman içerisinde değişen ihtiyaçlar göre mevcut montajlar kolayca değiştirilebiliyor. Dahası, boyut veya düzenleyici şartların değişmesi durumunda, gerekli adaptasyonlar ilk yatırım hiç bozulmadan uygulanabiliyor.

– Bosch’un CAN-BUS teknolojisi ile büyük uygulamalarda kullanıma uygun
– Kolay anlaşılabilir ikonlu dokunmatik ekranı sayesinde kullanıcı dostu işletme
– Açık IP-ara yüzü sayesinde mevcut ağlara entegrasyon olanağı

Modüler Alarm Platformu 5000, kendi başına veya bölgedeki standart IP ara yüzüne bağlanarak mevcut ağa bütünleşmiş bir kısım olarak çalışabiliyor. Dahası sistemin yüksek esnekliği iç ve dış şebeke bus birleşimine de izin veriyor. İç şebeke bus CAN (Denetleyici Bölge Ağı) protokolünü yönetirken; kontrol paneline LSN (Lokal güvenlik Ağı) ağ geçitleri, güç kaynakları, dokunmatik ekranlı kullanıcı ara yüzleri ve seri ve paralel bağlantılı komünikasyon modüllerini de içeren sistem parçaları ile bağlanabiliyor. Dış IP ağı bus bağlantısı sayesinde ise diğer binalarda bulunan sistemlere bağlantı sağlıyor.
Açık ara yüzler sayesinde, kullanıcılar Modüler Alarm Platformu 5000’i diğer güvenlik ve bina yönetim sistemlerine entegre edebilirler. Bosch’un Bina Entegrasyon Sistemine (BIS) entegre olduğunda ise, sistem direkt olarak BIS iş istasyonundan yönetiliyor. Işık kontrolü, güvenlik turları, kartlı geçiş kontrol veya hırsız alarm sistemleri olsun; her şey tek bir bölgeden kontrol edilebiliyor.

Modüler Alarm Platformu 5000’in kurulumu ve işletimi, kullanıcı ara yüzü sayesinde çok kolay. Çok dilli renkli dokunmatik ekran hızlıca birçok işletmesel ihtiyaca göre ayarlanıp, bireysel kullanıcı gereksinimlerine göre kişiselleştirilebiliyor. Kullanıcılar neyi öğrenmeye isterse sadece onu öğrenip, bireysel izinleri doğrultusunda sistemi kumanda edebiliyorlar. Dokunmatik ekran kolay anlaşılabilir ikonları sayesinde kullanıcılara kolayca kılavuzluk ediyor. Menüye giriş PIN kullanımı ile güvenlik altına alınmış durumda. Dokunmatik kullanıcı ara yüzü her yere kurulabiliyor. Ek olarak, tüm sistem veya güvenlik altındaki bölgelerden bir bölümü ara yüz sayesinde kolaylıkla kurulup açılabiliyor. Sistem aynı zamanda Bosch SmartKey; sistemi kurmak ya da açmak için anahtar halkası şeklindeki yakınlık jetonu; ile birlikte kullanılabiliyor.

Modüler Alarm Platformu 5000 Alman VdS C Sınıfı güvenlik standartları ile de uyumlu. Renkli terminal blokları kolaylıkla kurulup, modüller kolaylıkla çıkarılabiliyor. Ek olarak LSN çevrebirimleri de sisteme kolaylıkla entegre edilebiliyor.

Kontrol ünitesi duvara veya 19 inch’lik rack kabinlere monte edilebiliyor. Sağlam muhafaza tasarımı ve kapsüllü elektronikleri ile sistem en zor şartlar altında bile güvenli bir montaj sağlayıp, kirli ve tozlu şartlar altında bile güvenle çalışıyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.