Anasayfa / Kariyer ve İş / Bozok Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

Bozok Üniversitesi Öğretim Elemanı AlımıBozok Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapacaktır. Bozok Üniversitesi 2006 yılında kurulmuştur. Personel alımı ilanları, aranan nitelikler, istenen belgeler hakkında bilgi sahibi olmak için, kurumun resmi websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yozgat ve çevresinde ikamet eden vatandaşlarımızı ilgilendiren alımın ilanı aşağıda yer almaktadır. Uzman alımı yapacak Bozok Üniversitesi bünyesinde çalışmak istiyorsanız, ilanı inceleyerek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bozok Üniversitesi Rektörlüğünden
Üniversitemiz birimine, 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile 31.07.2008 tarihli ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde öğretim elemanı alınacaktır.

A- Başvuru Şartları
1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
2- Başvurularda merkezi sınavdan ALES’ten, mezun olunan alanda en az 70 puan almış olmak,
3- Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması,
5- Yüksek lisans yapmış veya alanında en az belgelendirmek şartıyla 2 yıl tecrübeli olmak,
6- Bilg. ve Öğr. Tek. Öğr., Yazılım Müh., Bilgisayar Müh., Elektrik-Elektronik Müh., Bilişim Sistemleri Müh., Elektronik ve Haberleşme Müh., bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak.
B- Başvurma Şekli Ve İstenen Belgeler
1-Başvuru dilekçesi: www.bozok.edu.tr adresinde yer alan başvuru dilekçesi doldurularak, duyuru detay numarası mutlaka belirtilecektir.
2-Lisans diploması fotokopisi,
3-Lisans transkript fotokopisi,
4-Yüksek lisans belgesi veya en az alanında mezuniyetten önce veya mezuniyetten sonra 2 yıl tecrübeli olduğuna dair belge fotokopisi.
5-ALES belgesinin fotokopisi veya internet çıktısı (ALES yapıldığı tarihten itibaren üç yıl süreyle geçerlidir.)
6-KPDS, ÜDS veya eşdeğerliği olan yabancı dil belgesinin fotokopisi veya internet çıktısı,
7-Özgeçmiş,
8-Kazanan adayların, sınav sonuçları ilan edildiği tarihten itibaren başvuru evraklarının aslını bir hafta içerisinde teslim ederek, 15 gün içerisinde Fen-Edebiyat Fakültesinde göreve başlamaları gerekmektedir.

  Lilly AMERASIA Alternatif Kanallar ve İnovasyondan Sorumlu BT Müdürü Sırma Akgün Oldu

C- Muafiyet
Doktorasını tamamlamış olanlar, Tıpta Uzmanlık Tüzüğü hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, bu Yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Projesi kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kontenjanlarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularda ise yabancı dil şartı aranmaz.

D- Başvuru Yeri
Başvuru için gerekli tüm belgeler orta boy bir zarf içine yerleştirilerek, www.bozok.edu.tr adresinden indirilecek “Başvuru Zarfı Kapak Formunu” zarfın üstüne yapıştırılarak, Bozok Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı’na şahsen verilecek veya posta ile gönderilecektir.
İlan süresi içinde yapılmayan başvurularla eksik belgeli dosyalar dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar Kurumumuza ulaşmış olması gerekmektedir.

İrtibat Adresi:
Bozok Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Erdoğan Akdağ Kampüsü Eğitim Fakültesi Binası YOZGAT
Tel.: 0 354 242 10 85 Faks: 0 354 242 10 89
Not:1- Başvuruda istenen belgeler fotokopi olması nedeniyle kesinlikle iade edilmeyecektir.
Not:2- 4’lük not sisteminin 100’lük not sistemine dönüştürülmesinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca belirlenen dönüşüm tablosu esas alınacaktır.
Not:3- Bu konularda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır. Üniversitemiz web adresinde yayınlanacak duyurular tebligat niteliğindedir.

Bilg. ve Öğr. Tek. Öğr., Yazılım Müh., Bilgisayar Müh., Elektrik-Elektronik Müh., Bilişim Sistemleri Müh., Elektronik ve Haberleşme Müh., bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak ; Uzman ; 1 ; 11 Temmuz 2011
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir