Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Bruce Willis’li “maço” reklama ceza

Bruce Willis’li “maço” reklama cezaFederal Anti-Tekel Dairesi, ünlü ABD’li aktör Bruce Willis’li reklamları nedeniyle “Trust Bank”ı uyardı. Uyarının nedeni, Moskova’daki billboardlara asılan reklam afişlerinde bazı kelimelerin tüketiciyi yanıltabilecek şekilde küçük kullanılmış olması. Henüz kesin bir karar alınmamakla birlikte bankanı 1 milyon ruble(yaklaşık 34 bin dolar) cezaya çarptırılabileceği düşünülüyor. Aynı banka daha once Rus bayrağıyla örtünen çıplak kızlar reklamı nedeniyle cezalandırılmıştı.
Willis’li reklam ise halkın ilgisini çekti ama fazla beğenilmedi. Bunun nedeni reklamlarda Willis’in “sert” karakterine aşırı vurgu yapılması. Reklamlarda, ”Ben sertim! Trust Bank da sert!” ve “Trust da benim gibi. Ama o bir banka” gibi ifadeler var. Rus basınının konuştuğu Moskovalılar, “Gerçekten sert olan biri, bunu açıkça söyler mi? Ayrıca bir bankanın ‘sert’ olmasının anlamı nedir” dedi. Bir reklam ajansının yetkilisi ise, “Az sayıda banka Willis gibi bir yıldızı reklamlarında kullanabilir. Ama insanlar bankanın sert olmasından güvenilir olmasıyla ilgilenir. Willis’I ilk gördüğümde bir fitness kulübünün reklamı olduğunu sandım”diye konuştu..

  Cüneyt Özdemir'in rol aldığı reklam filmlerinin arkasından bu marka çıktıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir