Anasayfa / Haberler / Bu bankada ortalama maaş 430 bin dolar!

Bu bankada ortalama maaş 430 bin dolar!Dünya krizden çıkma yolunda giderken ABD’nin en prestijli yatırım bankası Goldman Sachs’taki maaşlar dudak uçuklattı.

İngiltere’de işsizlik rekor düzeye çıktı, Avrupa ülkeleri borç kriziyle uğraşıyor. Dünya bu ortamdayken ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs’ın durumu tartışma yarattı.

İngiliz gazetelerinin çoğu ülkedeki rekor işsizliği manşetlerine taşırken, Goldman’daki maaşlara gönderme yaptı.
Guardian gazetesi, “İngiltere’nin gençleri iş bulmak için mücadele ededursun, Goldman Sachs, çalışanlarına maaş ve ikramiye olarak toplam 10 milyar sterlin ödedi.” diye yazdı.

Times gazetesi de “Goldman Sachs gelirlerinin ve kârının düştüğü bir yıl geçirdi ama, nasılsa, Amerikan yatırım bankacılığı devinde, çalışanların ortalama maaşı 430 bin doları buluyor” şeklinde görüş belirtti.

KÂRI YARI YARIYA GERİLEDİ

ABD’nin en prestijli yatırım bankası Goldman Sachs, 2010’un 4. çeyreğinde hisse başına beklentinin 3 sent üzerinde 3 dolar 79 sent kâr etti. Bankanın toplam net kârı, yıllık bazda yüzde 53 düşerek 2 milyar 230 milyon dolara geriledi.

Kârdaki düşüşte, sabit getirili menkul kıymet işlemlerinden elde edilen kârın azalması etkili oldu. Gelirler ise, 8 milyar 640 milyon dolarla, 9 milyar dolarlık beklentinin altında kaldı.

35 BİN 700 KİŞİ ÇALIŞIYOR

Aralık sonu itibariyle bankanın 35 bin 700 çalışanı bulunuyor. Bu rakam önceki yıla göre yüzde 10’luk artışa işaret ediyor.

  Metrobüsteki İnanılmaz KandırmacaYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir