Anasayfa / Haberler / Bu kampta sadece İngilizce konuşuluyor

Bu kampta sadece İngilizce konuşuluyorBu kampta sadece İngilizce konuşuluyorlar

Okan Üniversitesi, İbrahim Kutluay Sport Academy’nin yönetimini üstlendiği Amerikan Yaz Kampı ‘Camp Bradley’e ev sahipliği yapacak. 25 Haziran-3 Ağustos tarihleri arasında 4-16 yaş arası çocukların ağırlanacağı ‘Okan Camp Bradley‘, sadece İngilizce’nin konuşulduğu iddialı programıyla dikkat çekiyor.

Okan Üniversitesi, Amerika’nın en ünlü yaz kamplarından ‘Camp Bradley’e ev sahipliği yapıyor. Basketbol okulları ve yaz kamplarındaki tecrübesiyle Amerikan Yaz Kampı ayrıcalığını İstanbul’a taşıyacak olan İbrahim Kutluay’ın yönetimini üstlendiği ‘Okan Camp Bradley’, 25 Haziran-3 Ağustos tarihleri arasında yatılı ve gündüzlü opsiyonları ile tüm çocukların hizmetine açılacak. 4-16 yaş arasındaki çocukların ağırlanacağı kamp için Okan Üniversitesi ve Camp Bradley, İngilizce’nin hakim olduğu iddialı bir program hazırladı.

Benzeri yok

Okan Camp Bradley’’in Yöneticisi Aylin Yurdagül, bu kamp konseptinin Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çekiyor. ABD’de uygulanan konsepti Türkiye’de ilk kez birebir adapte ettiklerini söyleyen Yurdagül, şu bilgileri veriyor:

“Bu konseptin Türkiye’de bir benzeri yok. Çocuklara spor ve sanatın iç içe olduğu bir kamp sunuyoruz. Kampın asıl hedefi çocukların İngilizce gelişimine katkıda bulunmak. İngilizce eşliğinde çocuklar pratik yapma şansı buluyor. Beysboldan futbola, tahta boyamadan heykel yapımına kadar çok çeşitli aktiviteler var. Aktiviteler her 40 dakikada bir değişiyor.”
11 yılda 10 bin çocuk

11 yılda 10 bin çocuğa ulaştıklarını belirten Kutluay, şunları söylüyor: “Kampımızın üç dönemine de devam eden bir çocuğun önemli derecede pratik İngilizce elde etmesi, kampa 2-3 yıl devam eden bir çocuğun İngilizce konusunda son derece rahat bir konuma geleceğini düşünüyoruz. Halen okullarında İngilizce öğrenmekte olan çocuklarımızın da pratik hayatta İngilizce kullanma eksikliğini ders takviyesi yapmadan, eğlenerek, spor ve sanat yaparak gidermesini hedefliyoruz. Gökova ve Bodrum yaz kampları ve spor okullarımızla son 11 yılda 10 bine yakın çocuğumuza iyi bir sporcu olmaktan öte iyi birer birey olmanın değerlerini öğretmeye çalıştık. Okan Üniversitesi ile de yeni başarılı bir işbirliğine imza atmayı arzu ediyoruz.”

  Dünya Basınından Seçim Yorumları

Doğayla iç içe

Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan ise çocuk ve gençlere kaliteli bir eğitim sağlamayı hedeflediklerine belirterek, şunları söylüyor:

Öğrencilerimize üç yaşından itibaren İngilizce, 6 yaşından itibaren ise İspanyolca, Fransızca, Çince ya da Rusça dillerinden birisini ikinci dil olarak öğretiyoruz. Okan Koleji’ndeki bütünleşik eğitim modeliyle öğrenciler yetenekleri doğrultusunda eğitim görüyorlar. Güçlü altyapı özelliklerine sahip Okan Üniversitesi ve Okan Koleji’nde bu yıl çok farklı bir yaz kampı açacağız. Yabancı dil eğitiminde önemli rol oynayan yaz kampı kavramına farklı bir bakış açısı getireceğini düşündüğümüz ‘Okan Camp Bradley’ ile artık çocuklarımız, Amerika ve benzer ülkelerde yıllardır uygulanan yaz kampları için binlerce kilometre öteye gitmek zorunda kalmayacaklar. ‘Amerikan Yaz Kampı’ konseptini; çok daha ekonomik koşullarda İstanbul’da, Türkiye’nin en modern kampüsünde doğayla iç içe çocuklarımıza sunacağız.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir