Anasayfa / Haberler / Bu okulda vizyoner kadın girişimci yetişiyor

Bu okulda vizyoner kadın girişimci yetişiyor

Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesinin ‘Kadın Girişimci Yönetici Okulu! İzmir’de yeni mezunlarını verdi. Proje kapsamında bugüne kadar, Ankara ve İstanbul etabıyla birlikte yaklaşık 400 kadın girişimci eğitime katıldı.

kadin girisimci okulu

Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM), İzmir iş Kadınları Derneği ve Konak Belediyesi’nin iş-birliğiyle düzenlenen, Kadın Girişimci Yönetici Okulu projesinin İzmir etabı tamamladı. Proje kapsamında bugüne kadar, Ankara ve İstanbul etabıyla birlikte yaklaşık 400 kadın girişimci eğitime katıldı.

İzmir’deki eğitimlerin ardından, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, BÜYEM Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin ve Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan katılımıyla gerçekleştirilen törende, programı başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifikaları verildi.

Pozitif ayrımcılık

Nafiz Karadere, Garanti Bankası’nın 2006’dan bu yana kadın girişimcilere pozitif ayırımcılık yaptığını ve onları özel bir segmentte değerlendirdiklerini söyledi. Finansman desteğinin yanı sıra bilgi birikimlerini artıracakları, cesaret kazanacakları ve seslerini daha fazla duyuracakları platformlar yaratmaya odaklandıklarını belirten Karadere, “Örneğin, Kadın Girişimci Destek Paketi’yle, bugüne kadar girişimci kadınlarımıza yaklaşık 520 milyon TL kredi kullandırdık. 2008’den bu yana düzenlediğimiz Kadın Girişimci Buluşmalarıyla vizyonlarına katkıda bulunmayı, 2007’den bu yana düzenlediğimiz Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışmasi’yla başarılarını gündeme taşımayı hedefledik” dedi.Kurumsal ve uzun ömürlü işletmeler

BÜYEM Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin ise Kadın Girişimci Yönetici Okulu’nun, Türkiye’deki tüm kadın girişimcileri hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesi olduğuna dikkat çekiyor. Keskin, “Günümüzde işletmelerin, uzun ömürlü hale gelebilmesi ve kurumsallaşma yolunda doğru adımlar atabilmesi ancak ‘stratejik yönetim felsefesi’ odaklı yönetim anlayışıyla mümkündür” diyor.

Küresel değişimler, gelişen ekonomik koşullar ve yüksek rekabet koşulların girişimcilerin daha yüksek bilgi seviyesinde olmasını zorunlu kıldığını kaydeden Keskin, şöyle devam ediyor:

“Garanti Bankası’nın girişimiyle Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen Kadın Girişimci Yönetici Okulu eğitimleri de bu yaklaşımla, kadın girişimcilerin ‘iş geliştirme’ yaklaşımını şirket kültürü olarak benimsemesini, işletmelerinin ‘kurumsal ve uzun ömürlü’ işletmelere dönüşmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

Eğitimler kadın girişimcilere ‘vizyoner’ bir kimlik sağlarken, katılımcıların yönetsel ve kişisel becerilerini geliştiriyor, sahip oldukları bilgi düzeyini artırıyor. Projemiz, kadın girişimcilerin işlerini büyütebilmek için ihtiyaç duyduğu ‘yönetsel becerilerin’ geliştirilmesine önemli bir katkı sağlıyor.”

Kadın Girişimci Yönetici Okulu projesi kapsamında Boğaziçi Üniversitesi’nin akademisyenlerinin kadın girişimcilere çeşitli konularda, bir ay süren yoğun bir eğitim verdiğini söyleyen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, şöyle devam etti: “Kısa bir süre önce Antalya’da da başlayan eğitimleri farklı şehirlerde sürdürmeyi planlıyoruz. Garanti olarak, kadınlarımızın iş yaşamında daha etkin bir şekilde yer alması için heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir