Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Bulut iş modeli ile Telekomda fırsat var

Bulut iş modeli ile Telekomda fırsat var“Telekomda fırsat var”

Bulut iş modeli bilgi ve iletişim teknolojileri (ICT) sektörü için yeni fırsatlar yaratıyor. Bu alanda yatırım yapmak isteyenlere özellikle telekom şirketlerinin oluşturacakları ekosistemler içinde yerlerini almalarını ve bu altyapısal servislerin üzerine yeni nesil (multitanent) yazılımlar geliştirerek sektörlerin ihtiyaçlarını bulut servislerine dönüştürmelerini öneriyoruz. Bu aynı zamanda toplam telekom çözümleri stratejimiz için de tamamlayıcı bir fırsat alanı.
Bulut uygulamaları, bilişimde önlenemez bir teknolojik trende dönüşmüş durumda. Küreselleşmenin bilişim dünyasındaki karşılığı olarak “bulut bilişim” gösteriliyor. Aslında bireysel olarak internette pek çok mecrada farkında olmadan bulut bilişimi kullanıyoruz. YouTube ya da Facebook’a yüklediğimiz videolar, aldığımız e-posta hizmetleri, Twitter’dan gönderdiğimiz fotoğraflar, hepsi dev bir sanal bulutun içinde saklanıyor. Giderek hayatımızın içine daha fazla giren bulut bilişim, pek çok sektörde hızla yayılacağa benziyor.

Selen KOCABAŞ / Turkcell Kurumsal Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

  Camiyi Temizleyen Robot GeliştirdiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir