Anasayfa / Kariyer ve İş / Burdur Belediyesinden Engellilere Meslek Edindirme Kursu

Burdur Belediyesinden Engellilere Meslek Edindirme KursuBurdur Belediyesi, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle engellilere yönelik, iş elbisesi dikimini kapsayan meslek edindirme kursu açıldı.

Kurs protokolünün imza törenine Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Yiğit, İŞKUR İl Müdürü İsmail Deveci katıldı. Projeyle ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Akkaya, kurslarla engelli vatandaşların hem iş bulmalarının kolaylaşacağını, hem de boş zamanlarını değerlendirebileceklerini söyledi.
Akkaya, “Kursiyerlerin makineler vasıtasıyla bir ürün üretmelerinin yanı sıra, üretim esnasında oluşabilecek küçük ve çözümü kolay arızalar konusunda beceri kazanmaları, üretilecek ürünlerde kendi fikirlerini ortaya koyabilmeleri, ürün tasarımı hakkında beceri kazanabilmeleri de amaçlanıyor” diye konuştu.

Daha sonra kursla ilgili protokol, Akkaya, Yiğit ve Deveci tarafından imzalandı. Kursun, Burdur Belediyesi Özürlüler Atölyesi’nde 14 Mart 2012’ye kadar süreceği, toplam 960 saatlik projede, 14 engelli vatandaşa eğitim verileceği bildirildi.

– BURDUR

  Yıllarca Sırtında Halı Sattı Şimdi 100 Milyon Cirolu Fabrikası VarYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Konferanslara Katılarak Parlak Bir CV Yazmak

Parlak ve ilgi çekici bir CV yazmak. Orijinalinin simülasyonu olan Model Birleşmiş Milletler (MUN) konferansları …

Bir yorum

  1. Bilgi için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir