Anasayfa / Şirket Haberleri / BURGER KING / ÜRÜN VE HİZMET KADAR YAKLAŞIM DA YEREL

BURGER KING / ÜRÜN VE HİZMET KADAR YAKLAŞIM DA YERELAta Grubu’na bağlı olarak hizmet veren TAB Gıda’nın Türkiye’deki master franchisee haklarına sahip olduğu Burger King, 1995 yılında Türk halkıyla tanıştı. Ancak başarılı iş modeli ile dünyaya örnek oldu. 2011 yılında Afrika, Avrupa ve Ortadoğu Bölgesi’nde Burger King markası için ‘En Hızlı Büyüyen Ülke’ Türkiye oldu.

Türkiye’nin Burger King sistemi içinde öncellikli konuma gelmesinin altında Türk ekonomisinin güçlü yapısı ve Türk tüketicilerinin alevde ızgara ürünlerine gösterdiği yoğun ilginin yattığını söyleyen TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici, “Türkiye pazarı çok dinamik, verimli ve hızlı gelişen bir pazar. Ancak bu başarılarda TAB Gıda’nın uyguladığı strateji ve planlamaların büyük payı bulunuyor” diye konuşuyor.
TAB Gıda olarak ‘global düşünüp yerel hareket eden’ bir şirket anlayışına sahip olduklarını vurgulayan Dikici, ancak başarılı olmak için sadece ürün veya hizmet olarak değil, yaklaşım olarak da lokal olunması gerektiğinin altını çiziyor. Aksi takdirde sunulan hiçbir ürün ve hizmetin inandırıcılığı olmayacağına değinen Dikici, kendilerine başarı getiren stratejiyi ise şöyle özetliyor:

“4 sektöründeki liderliğimizi Toplam Kalite Yönetimi felsefesiyle yola çıkarak, kaliteli ve lezzetli ürünlerimizin verdiği güvenle profesyonel iş anlayışımıza borçluyuz. Bizler yönetimsel değişimlerin yanı sıra, yeni ürün ve evlere servis uygulama-lanmızla da sektörde liderliğimizi koruduk ve korumaya devam ediyoruz.”

  Ramsey 2011 yılında 17 yeni mağaza açacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir