Anasayfa / Haberler / Burs olanağı en fazla olan üniversite, Nişantaşı Üniversitesi

Burs olanağı en fazla olan üniversite, Nişantaşı Üniversitesi

IŞI YÖNETENLERİN ÜNİVERSİTESİ

Meslek Yüksek Okulu ile bu ilk mezunlarını veren Nişantaşı Üniversitesi, 4 yıllık bölümler ile öğrencilere hem iyi bir eğitim hem iyi bir gelecek hazırlayacak. Yeni eğitim döneminde Topkapı’da 10 bin metrekarelik bir alanda eğitime başlayacak üniversite, yarım gün teorik yarım gün pratik eğitim verecek. Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Levent Uysal, öğrencilerin hem okuyup hem çalışabilecekleri, mezun olduklarında iş bulma sıkıntısı çekmeyecekleri bir sistem kurmaya çalıştıklarının altını çiziyor.

İlk yıl, 3 fakülte ve 10 bölüm açılacak. Levent Uysal, 2012-2013 eğitim yılına Nişantaşı Üniversitesi’nin 3 fakülte ve 10 bölümle başlayacağını, ileriki yıllarda üniversitenin yatay değil, dikey olarak büyüyeceğini yani; birbirinden farklı onlarca bölüm açmak yerine belirli bölümler üzerinde uzmanlaşmak istediklerini belirtiyor.

Nişantaşı Üniversitesi bünyesinde açılan 3 fakülte ve 10 bölüm özel sektörün ihtiyaçları doğrultusunda belirlendi. Yapılan fizibilite çalışmalarının ardından özellikle sağlık ve lojistik sektöründe yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulduğu saptandı, bölümlerde bu alanlara ağırlık verildi. Bu kapsamda İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ile Sanat ve Tasarım Fakültesi üniversitenin lokomotif fakülteleri olacak. Özellikle sağlık yönetimi, sivil hava ulaştırma işletmeciliği, uluslararası ticaret ve lojistik bölümleri öğrencilerin kolay iş bulabileceği bölümler olarak öne çıkacak. Bölümler açılmadan önce fizibilite çalışması yapılarak değişik sektörlerden özel şirkederle protokoller imzalandı. Levent Uysal, bunu yapmaktaki amaçlarının öğrencilere iş imkanı sağlamak ve istihdam açığı bulunan sektörlere yönelik öğrenci yetiştirmek olduğunu vurguluyor. Nişantaşı Üniversitesi, değişik sektörlerden onlarca özel firma ile yaptığı protokolleri, öğrencilerine staj ya da iş imkanına çeviriyor. Kendi sektörleri içinde lokomotif sayılan Türkiye’nin dev şirketleri, Nişantaşı Üniversitesi öğrencilerini, henüz mezun olmadan kadrolarına dahil ederek öğrencilere istihdam, kendi enerjilerine de enerji katıyor. Okurken büyük firmalarda iş deneyimi edinen Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri, mezun olduklarında uluslararası şirketlerin aradığı yetişmiş ve deneyimli insan gücüne dönüşüyor.

İşsiz kalana işsizlik maaşı da Nişantaşı Üniversitesi’ndenNişantaşı Üniversitesi dünyada örneği olmayan bir uygulamaya imza atıyor. Belirli bir not ortalamasının üzerindeki mezunlarına işsizlik maaşı vermeyi garanti ediyor. Eğer öğrenci üniversiteden başarı ile mezun olmuş ve iş hayatına atılmış ise ve bir süre sonra işyerine bağlı sebeplerle işsiz kalmış ise üniversitenin insan kaynakları atölyesi devreye giriyor. Atölye bir taraftan kendi mezununa iş ararken bir taraftan da mezununun azami ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ayda 1000 TL işsizlik maaşı ödüyor. Mezunlar, işsizlik maaşını 6 ay boyunca alabiliyor.

İddialı Bölümler var

Levent Uysal, üniversitenin en iddialı bölümleri arasında, uluslararası ticaret ve lojistik, sivil hava ulaştırma işletmeciliği, moda tasarımı, çocuk gelişimi ve tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümlerini sayıyor. Bu bölümlerden mezun olan öğrencilerin iş bulma sıkıntısı yaşamayacağını belirtiyor. Zira bu bölümler, yetişmiş insan gücünün ihtiyaç duyulduğu alanların başında geliyor.

1+4+1 EĞİTİM SİSTEMİ İLE YÜKSEK LİSANS DİPLOMASI

Hedeflerinin özel sektörün aradığı insan gücünü en iyi şekilde yetiştirmek olduğunu söyleyen Levent Uysal, eğitimde kendi modellerini yarattıklarını belirtiyor. Üniversite eğitiminde, kendi geliştirdikleri 1+4+1 sistemini uygulayacaklarını söyleyen Uysal, ilk yıl İngilizce hazırlık sınıfına gidecek öğrencilerin ikinci yıldan itibaren kendi tercih ettikleri 4 yıllık bölümlerde okuyacaklarını ve son yıl olan 6 yılda ise, başarı puanı belli bir ortalamanın üzerinde olan öğrencilerin ücretsiz olarak tezsiz yüksek lisans yapabileceklerini duyuruyor.

Yani, Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri, sade bir üniversite mezunu olarak değil, kariyer avcılarının tercih ettiği gibi, yüksek lisans diplomasıyla mezun olacaklarının altını çiziyor.

Dileyen Londra’da dileyen New York’ta ya da İstanbul’da eğitimine devam edecek Hedeflerinin yakın zaman içinde bir dünya üniversitesi olmak olduğunu söyleyen Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Levent Uysal, Londra ve New York’ta Nişantaşı Üniversitelerini açmak için çalışmalara başladıklarını en kısa zamanda kendi öğrenci dönüşüm programlarını uygulamaya koyacaklarını duyurdu.

Uysal aynı zamanda, öğrenci değişim programlarına üye olduklarını ve Nişantaşı Üniversitesi öğrencilerinin 82 ülke ve 28 üniversite öğrenci değişim programlarıyla okuma imkanı bulabileceklerini belirtiyor.

Burs olanağı en fazla olan üniversite, Nişantaşı Üniversitesi

Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilerinin iyi bir eğitim alabilmesi için her imkanı kullanıyor, burs olanaklarını sonuna kadar açıyor. Öğrencilerine yüzde 25’ten yüzde 100’e kadar burs imkanı sağlayan üniversite, kardeş indirimi %5 ,şehit çocuklarına tam burslu, ilk 100-1000-5000-10000 derecesine giren öğrencilere derecelerine göre burslar sağlamaktadırAyrıca kurucu vakfı bursları da mevcuttur. Bunun yanı sıra ilk 3 tercihte 2000 d eğitim bursu kazandırılmaktadır.

Nişantaşı Üniversitesi bünyesinde açılan bölümler;

İktisadi, idari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

1- Psikoloji

2- Sosyal Hizmet

3- Sağlık Yönetimi

4- Uluslararası Ticaret ve Lojistik

5- Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

MüJjendislik Mimarlık Fakültesi

1- Mimarlık

2- İnşaat Mühendisliği

Sanat ve Tasarım Fakültesi

1- İç Mimarlık

2- Moda Tasarımı

3- Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir