Anasayfa / Şirket Haberleri / Bursa’nın ulusal kozmetik markası: İlkom

Bursa’nın ulusal kozmetik markası: İlkom

Bursa’nın ulusal kozmetik markası: İlkom

Kolonya ile başladığı üretim serüveninde gerçekleştirdiği AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarıyla ürün gamını zenginleştirerek Bursa’nın ulusal kozmetik markası haline gelen İlkom, kişisel temizlik ve hijyen sektöründe Bursa ve bölegesinde sahip olduğu pazarı her geçen gün arttırıyor. İlkom Yönetim Kurulu Başkanı İlker Duran, Ulusal bayiliklerin yanı sıra ihracata yönelik çalışmaların da hız kazandığının altını çizdi.

ilkom1991 yılında kolonya ile başladıkları üretim faaliyetlerinde dünya trendlerini yakından takip ederek Bursa’da ilkleri hayata geçirdiklerine dikkat çeken İlkom Yönetim Kurulu Başkanı İlker Duran, Türkiye’nin diğer birçok sektörde gerçekleştirdiği atılımı hijyen ürünlerinde de gerçekleştirmesi gerektiğine vurgu yaptı. Bursa’da ilk hijyen ıslak mendil tesisini kurduklarını hatırlatan İlker Duran, yine Bursa’da bir ilk olan özel logo baskılı kolonyalı hijyen el temizleme mendili tesislerini de Bursaya kazandırdıklarını söyledi. Etkin bir kalite sistemi anlayışı ile üretim faaliyetlerini gerçekleştirdiklerine dikkat çeken ilkom Yönetim Kurulu Başkanı İlker Duran, İlkom’un kuruluşunun 20. yılı olan 2011 yılında sektörde bir ilki daha gerçekleştirerek IS09001: 2008 Belgesi’ni almanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

İLKOM’DAN İNNOVATİF ÜRÜNLER



ilkom olarak AR-GE ve innovasyona verdikleri önem ile ürün gamını sürekli olarak geliştirdiklerini ifade eden Duran, “ilkom olarak Bursa’nın ulusal kozmetik markası olmayı başardık. Ürün yelpazemiz yaptığımız AR-GE çalışmaları neticesinde sürekli olarak genişliyor. Geniş ürün yelpazesi ile de dünya pazarına oynamayı hedefliyoruz” dedi. Kolonya üretimi ile başladıkları üretim faaliyetlerinde ürün yelpazelerini ıslak havlu, özel logo baskılı ıslak mendil, el jelleri, sıvı el sabunlan, makyaj temizleme mendilleri, anti bakteriyel mendiller, traş kolonyası, oda ve oto parfümü, hasta temizlik havluları ile zenginleştirdiklerini vurgulayan Duran, “Hijyen ürünlerine yönelik sürekli olarak gerçekleştirdiğimiz araştırmalar neticesinde son olarak jel kolonya ve antibakteriyel mendil çeşitlerini çok yakında tüketiciyle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu.

‘KALİTEDEN TAVİZ VERMİYORUZ’

Her ay milyonlarca ilkom ürününün tüketiciyle buluştuğuna dikkat çeken Duran, üretimde ana prensiplerinin kalite ve hijyen olduğuna vurgu yaparak; “Bu anlayış ile ilkom markası olarak 2010 yılında Tüketici Akademisi tarafından gerçekleştirilen 23. Uluslararası Tüketici Zirvesi’nde Tüketici Kalite Ödülü’ne layık görüldük. Üretim tesislerimiz Sağlık Bakanlığı’nın standartlarına uygun bir şekilde hijyenik ortamda faaliyetlerine devam etmekte. Ayrıca markamızın 20. yılı olan 2011 yılında da Bursa’da sektörümüzde bir ilki gerçekleştirerek uluslararası geçerliliği olan IS09001: 2008 Kalite Belgesi’ni alan ilk firma olduk” dedi.

İLKOM’DAN MARKANIZA ÖZEL ÇÖZÜMLER

ilkom’un kendi markası olan ürünlerin yanı sıra ulusal ve uluslararası markalar adına da üretim gerçekleştirdiklerinin altını çizen İlker Duran, “Private label ürünler noktasında yerel, ulusal ve uluslararası birçok markaya çözüm ortağı olduk. Son yıllarda üretim tesislerimizde gerçekleştirdiğimiz kapasite artırımları neticesinde İlkom ürün gamı içerisinde bulunan ürünlerimizin yanında talepler doğrultusunda kurumlara ve markalara özel üretim de gerçekleştirebiliyoruz” şeklinde konuştu. Uluslararası perakende devi Metro Grossmarket, Özdilek, Minteks gibi markalara çözüm ortağı olduklarını kaydeden Duran, Türkiye’nin her noktasından gelecek taleplere de açık olduklarını sözlerine ekledi.




Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir