Anasayfa / Sağlık Haberleri / Burun Estetiği Önemli Bir Ameliyattır…

Burun Estetiği Önemli Bir Ameliyattır…

Burun Estetiği Önemli Bir Ameliyattır…

Burun estetiği, kişilerin hayat standartlarını yükselten, nefes problemlerini ortadan kaldıran ve hoş bir görünüme kavuşmalarını sağlayarak özgüvenlerini yükselten önemli bir estetik cerrahi uygulamasıdır. Burun, yüzün tam ortasında yer aldığından dolayı, burun ameliyatı yüzün diğer bölgelerinde gerçekleştirilen estetik operasyonlardan daha zor bir ameliyattır. Çünkü burun tam bir simetriye göre yeniden şekillenmeli, dudak ile yapacağı açı iyi hesaplanmalı ve burun estetiği uygulaması buna göre yapılmalıdır.Burun ameliyatı ile birlikte, kişilerin nefes alma sorunları giderilmekte, burun kemiğindeki şekil bozuklukları düzeltilebilmektedir. Bu gibi uygulamaların yanı sıra, burun kaldırma uygulamaları da burun estetiği uygulamaları arasında oldukça ilgi çekmektedir. Özellikle burun ucundan memnun olmayan kişilerin başvurduğu bir yöntem olan burun kaldırma operasyonu sayesinde hastalar, düzgün bir burun görünümüne ve rahat nefes alabilmenin keyfine varmaktadırlar.

Bazı hastalarda burun ucu normalden fazla aşağı doğru kıvrık olabilmektedir. Böyle durumlarda hastanın ciddi nefes problemleriyle karşılaşabildiğini söyleyebiliriz. Nefes alma sorununun burun ucundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayabilmek için burun sırtındaki deri tutularak yukarı doğru kaldırılır. Eğer hastanın nefes alması rahat bir hale geliyorsa burun kaldırma uygulamasının yapılması kaçınılmazdır. Bu uygulamayı siz de kendi kendinize yapabilir ve nefesinizi kontrol edebilirsiniz.

Burun estetiği fiyatlar konusunda oldukça farklılık gösterebilmektedir. Yapılacak olan operasyon başta olmak üzere pek çok faktöre bağlı olarak değişen burun estetiği fiyatları konusunda bir cerraha danışarak fikir almanız daha yerinde olacaktır. Ancak fiyat aralığının çok geniş olduğunu ve kişiye özel olarak fiyatlandırma yapıldığını belirtmemiz gerek. Fiyat konusundaki bu geniş aralığın sebebi, burun yapılarının farklı olması, doktorların sabit bir fiyatlandırma yapmamaları, kullanılacak cerrahi yöntemin farklı olması gibi etmenlerden kaynaklanmaktadır.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir