Anasayfa / Kariyer ve İş / Çalışanlar Kendi Kuklalarını Yaparak Stres Atıyor

Çalışanlar Kendi Kuklalarını Yaparak Stres AtıyorYaratıcı drama tekniklerini şirketlere uyarlayan tiyatro sanatçısı Nedim Saban, şimdi de kukla tiyatrosu workshop’larına başladı. Çalışanlar kendi kuklalarını yaparak, söyleyemediklerini söylüyor, dertlerini anlatıyorlar.

Tiyatro sanatçısı Nedim Saban, bu sezon 20. yılını kutlayan Tiyatrokare çatısı altında şirketlere interaktif eğitim metodu olan “learning by doing” yöntemini kullanarak İK eğitimleri vermeye başladı.

Son bir yıl içinde toplam 10 şirkete; sanatla, yönetim biçimlerini birleştiren “learning by doing” yöntemini ile eğitimler veren Nedim Saban, yönetici ve çalışanlara diksiyon, vücut kullanımı, satış teknikleri, iş motivasyonunu da içeren özel programlar sunuyor.

Bu eğitimlerde Saban’a 250 konservatuar mezunu arasından seçilen, doğaçlama kabiliyetleri güçlü 10 genç sanatçı da eşlik ediyor.
İster kendi kuklanı yap ister mesai arkaşınınkini
Günümüzün yoğun rekabet ortamındaki profesyonellerin hem rahat bir nefes alması hem de şirket içindeki sorun ve ihtiyaçları izleyerek tespit etmesi için doğaçlama teknikleri, tiyatro oyunları ve yaratıcı drama metotlarını kullandıkları “learning by doing” sistemini tercih ettiklerini anlatan Saban, “Şimdiye kadar 250’den fazla profesyonele ulaştık. Doğu ve Güneydoğu’daki pek çok üniversitede, bayi toplantıları ve sosyal amaçlı kulüplerde eğitimler gerçekleştirdik. Şimdi de kukla tiyatrosu workshoplarımızla şirketlere eğitimler vereceğiz” diyor.

Nedim Saban ve ekibinin son eğitim metodu olan ve yaklaşık 12 saatlik dört farklı dilimden oluşan kukla tiyatrosu workshop’ları, çalışanların kendi arasında empati kurmasını ve samimiyet duygularını geliştirmesini hedefliyor. Özel olarak oluşturulmuş üç kişilik ekip tarafından yürütülecek workshop’larda çalışanlar kendilerinin ya da istedikleri mesai arkadaşlarının kuklalarını yaparak iş hayatında çalışma arkadaşlarına ya da yöneticilerine söyleyemediklerini ifade etme şansı yakalayacaklar.

Saban, “12 saatlik bu workshop’umuzda her çalışan kendinin yahut istediği bir mesai arkadaşının kuklasını yapıyor. Daha sonra bu kuklalar çalışanların adına tüm sıkıntı, dert ve beklentileri dile getiriyor. Amacımız en eğlenceli şekilde şirket içi ihtiyaçları tespit edip empati duygusunu güçlendirmek” diyor.

  Müşteri Can, Çalışan CananYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Konferanslara Katılarak Parlak Bir CV Yazmak

Parlak ve ilgi çekici bir CV yazmak. Orijinalinin simülasyonu olan Model Birleşmiş Milletler (MUN) konferansları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir