Anasayfa / Kariyer ve İş / Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

Çankırı Karatekin Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapacaktır. Alımla ilgili bütün detayları aşağıda yer alan ilanda bulabilirsiniz. Üniversite’ de çalışan bir personel olmak, kadrosuna dahil olmak istiyorsanız, ilanı inceleyerek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğünden
Üniversitemizin yukarıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile 31.07.2008 tarihli ve 26953 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde öğretim elemanı alınacaktır.

Öğretim Görevlisi Kadrosuna Başvuru İçin Aranacak Şartlar
A- Genel Ve Özel Şartlar
1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
2- Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılacak her türlü atamada son 3 (üç) yıllık ALES’ten (mezun olunan alanda) en az 70 puan almış olmak.
3- Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak. Meslek Yüksekokullarının
öğretim elemanı kadrolarına başvurularda ise yabancı dil şartı aranmaz.
4-Yüksek lisans mezunu olmak.
5-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
6- Not dönüştürmelerinde YÖK Başkanlığının dönüştürme tabloları dikkate alınacaktır.B- Muafiyet
Doktorasını tamamlamış olanlar, 29.06.2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, bu yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Projesi kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kontenjanlarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

C- Başvuruda İstenen Belgeler
1- Başvurdukları bölüm/anabilim dalı/program adı, kadro unvanı,kadro derecesi, yazışma adreslerini ve telefon numaralarını belirten dilekçe ile Başvuru Formu (http://www.karatekin.edu.tr) adresinden temin edilebilir. (Örnek Dilekçe ve Başvuru Formu ilan metninin altında bulunmaktadır)
2- ALES Belgesi fotokopisi
3- Var ise KPDS veya ÜDS Belgesi fotokopisi
4- Lisans Diploma Örneği (Onaylı)
5- Yüksek Lisans Belgesi (Onaylı)
6- Nüfus Cüzdan Fotokopisi
7- 2 Adet Fotoğraf
8- Özgeçmiş
9- Lisans ve Yüksek Lisans Transkript (Onaylı)
10- Askerlik durum belgesi (Erkek adaylar için)
11- Hizmet Belgesi (Daha önceden kamuda çalışmışlığı varsa veya çalışıyorsa)
12- Var ise Doktora Belgesi
13- Savcılık Belgesi (Onaylı)

NOT : Onaylı İstenen belgelerin, Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılarak onaylanması yeterlidir. Başvurular Çankırı Karatekin Üniversitesi Yapraklı Meslek Yüksekokulu’na Şahsen veya Posta yoluyla yapılabilecektir. Süresi içinde yapılamayan, postadaki gecikmeler ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru evrakları iade edilmeyecektir. Ön değerlendirme sonuçları ve kesin sonuçlar Üniversitemiz web adresinde yayınlanacak olup bu aynı zamanda tebligat niteliğinde olacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru Adresi
Çankırı Karatekin Üniversitesi – Yapraklı Meslek Yüksekokulu Cumhuriyet Mah. Şehit Pilot Ütğm. Erdem ERSOY Sk. No:12 Kat 6 ÇANKIRI Tel:+90 (376) 213 26 26 – 2403

Tıbbi aromatik bitkiler alanında yüksek lisans yapmış olmak; Öğretim Görevlisi; 1; 05 Eylül 2011
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir