Anasayfa / Şirket Haberleri / Cantek Soğutma, “Akıllı Soğutma Makineleri” Geliştirdi

Cantek Soğutma, “Akıllı Soğutma Makineleri” GeliştirdiSOĞUTMA sektöründe faaliyet gösteren Cantek Soğutma, yoğun bir Ar-Ge çalışması sonucunda geliştirdiği “Akıllı Soğutma Makineleri” ile sektörde devrim yaratacak yeniliklere imza atıyor. Soğuk odalar, soğuk oda kapıları ve LED sistemleriyle dünya genelinde 10 binden fazla müşteriye ulaşan Cantek, dünya soğuk depolama sektörü literatürüne kazandırdığı, patenti kendisine ait “Octopush Akıllı Soğutma Makineleri” ile önümüzdeki iki yıl içinde dünya markası olmayı hedefliyor. Firmanın yeni teknolojili makineleri yüzde 25-72 oranında enerji tasarrufu sağlıyor.

Can Hakan Karaca
Türkiye endüstriyel soğutma pazarının yüzde 35’ini elinde tuttuklarını söyleyen Cantek Soğutma Yönetim Kurulu Başkanı Can Hakan Karaca, “Akıllı soğutma makinelerimizin dünyada benzeri yok. Makinelerimiz geçmiş kayıtları hafızasında tutup ihtiyaca göre çalışıyor. Yeni teknoloji Türk mühendislik bilgi ve tecrübesinin bir zaferidir. Üretimimizin yüzde 40’ını ihraç ediyoruz” diyor. Karaca, soğuk depoların Türkiye’de yılda 1 milyar euro’luk enerji tükettiğini, yeni nesil akıllı makineler sayesinde yılda ortalama 300 milyon euro tasarruf yapılabileceğini söylüyor. Geniş bir yelpazede üretim yapan Cantek, anahtar teslim otel, tatil köyü gibi turizm yatırımları, et, balık, tavuk işleme ve depolama tesisleri, süt ve sütlü mamuller üretim ve stoklama tesisleri, meyve ve sebze depolama tesisleri kuruyor. Bir süre önce Amerikan ordusu için soğut tabut üretimi yapan Cantek, İngiliz Kraliyet Ailesi’nin yaşadığı Buckingham Sarayı’nın mutfaklarının soğuk odalarına da 20 soğutma cihazı taktı.

  Media-Saturn, Anadolu’ya odaklanacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir