Anasayfa / Şirket Haberleri / Catamaran Resort Hotel tecrübesini hissettiriyor

Catamaran Resort Hotel tecrübesini hissettiriyor

Catamaran Resort Hotel tecrübesini hissettiriyor

Antalya Belek’in ilk yatırımcılarından Erdal Tontu’nun Beldibi’deki oteli Catamaran Resort Hotel, sunduğu hizmet kalitesi ile büyük beğeni topluyor. Otel farkını odalarından yemeklerine, çevre düzenlemesinden deneyimli elemanlarına kadar hissettiriyor.

Antalya’nın önemli turizm merkezlerinden biri olan Bekübi’nde yer alan Catamaran Resort Hotel, sunduğu hizmet ile turistlere farkını hissettiriyor. Antalya’nın örnek turizm merkezi Belek’in ilk yatırımcısı olan Erdal Tontu’nun 2004 yılında Beldibi’nde hizmete açtığı Catamaran Resort Hotel, bölgenin en dikkat çeken tesisleri arasında yer alıyor. Yıllardır Türk turizminin içinde yer alan Erdal Tontu, deneyimlerini oğlu Kaan Tontu ve yıllardır yanında bulunan otelin Genel Müdürü Ahmet Karapunar ile paylaşıyor. Kaan Tontu ve Ahmet Karapunar da tecrübeli isim Erdal Tontu’nun çizdiği yolda Catamaran Resort Hotel’i başan ile yönetiyor.

Catamaran ile yeni bir başlangıç

Belek’te açtığı Adora Resort Hotel ile bağını kopardıktan sonra Ankara’daki Altınel Hotel ve daha sonrasında Kemer’deki Palm Beach Hotel’i işleten Erdal Tontu, daha sonra Catamaran Resort Hotel’in arsasını satın alarak turizme yeni bir başlangıç yaptı. 6 ay gibi kısa bir zamanda inşaatı bitiren Tontu ailesi şimdi 500 yatak ile turizme hizmet veriyor. Rus ağırlıklı bir turist profilleri bulunduğunu söyleyen Erdal Tontu, “Bu sene Iranlı turistleri de ağırlamaya başladık. Sezon başında Alman turistleri de ağırlıyoruz. Otelimizde daha önce Her Şey Dahil Sistemi bulunuyordu. Ancak bu sene Ultra Her Şey Dahil Sistemine geçiş yaptık. Bunun yanında birkaç tane alakart restaurantı hizmete soktuk. 1 Aralık’ta otelimizi kapatıp daha iyi hizmet için odalarımızı yenileyeceğiz” dedi.

Deneyimlerini paylaşıyor

Yıllardır turizm sektörü içinde olduğunu söyleyen Erdal Tontu, artık işlerini yavaş yavaş oğlu Kaan Tontu ve oğlu gibi gördüğü Ahmet Karapunar’a bırakıyor. Erdal Tontu, “Onlar bu işi gerçekten güzel bir şekilde beceriyor. Bütün yükü onlar çekiyor artık. Ben ise onlan izleyip fikirlerimi paylaşıyorum. Catamaran gerçekten hizmet kalitesi ile ön plana çıkıyor. Çevremizde bizden büyük kapasiteli oteller var ancak bizim farkımız sunduğumuz hizmette. Misafirlerimiz de bu farkımızın bilincinde. O yüzden yıllardır tatillerini bu tesiste yapan çok sayıda misafirimiz bulunuyor” diyor.

Babasının izinde ilerliyorTecrübeli turizmci Erdal Tontu’nun izinde turizme yönelen Kaan Tontu ise turizm sektöründe bulunmanın ayn bir keyif olduğunu söyledi. Kaan Tontu, “2004 yılından bu yana turizmin içindeyim. Catamaran Resort Hotel’in büyümesini gelişmesini görmek benim için büyük bir zevkti. Catamaran ile Türk turizmine önemli bir hizmet veriyoruz. Catamaran’ın gelişimi hala devam ediyor. Çünkü gelişimin sonu yok. Elimizdeki ürünü geliştiremezsek yerimizde sayanz o yüzden Catamaran her zaman gelişim gösteriyor. Tabi ki hedeflerimiz var. Catamaran’ı önemli bir yere getirdik. Babamın da dediği gibi yanımızdaki arsaya yapacağımız otel projesi beni de heyecanlandınyor” diyor.

Yeni bir yatırıma imza atacak

Catamaran’ı yeni bir yatırımla büyütmeyi düşündüklerini söyleyen Erdal Tontu, “Yeni bir yatınm yapmak istiyoruz. Otelimizin mevcut bina konseptini bozmadan, yapacağımız ek bina ile yatak kapasitemizi 750 yatağa çıkartmak istiyoruz. Bu konuda zamanında bir çalışma yapmıştık ancak beklemek durumunda kaldık. Şimdi yeni bir girişimimiz olacak. Turizmdeki deneyimlerimizi daha fazla turiste sunmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kalitesi ile ön planda

Catamaran Resort Hotel’in çevresinde çok fazla otel olduğunu ancak kaliteleri ile ön plana geldiklerini söyleyen Kaan Tontu şöyle devam etti; “Bizim insanımız genelde büyük otellerin isimlerini bilir. Küçük otellerin isimleri çok fazla duyulmaz. Kendi isminizi duyurmak için verdiğiniz hizmeti kullanmalısınız. Biz de bunu yapıyoruz ve bunda da başarılı olduk. Misafirlerimizin tepkilerinden ve tekrar tekrar bizi tercih etmelerinden bunu görüyoruz. Her sene olumlu geri dönüşler artıyor. Bu da bize daha büyük bir keyif veriyor. Demek ki doğru iş yapıyoruz.”

“10 ay hizmet veriyoruz”

Catamaran Resort Hotel’in Genel Müdürü Ahmet Karapunar ise yıllardır Erdal Tontu ile birlikte çalışıyor. Catamaran’ın başarısında en büyük rollerden biri de ona ait. Catamaran’da yılda 100 bin pax geceleme yapıldığını dile getiren Karapunar, 180 kişilik kadroları ile iyi bir çalışma ömeği gösterdiklerini ifade etti. Karapunar “işimizi iyi yaptığımızı düşünüyorum. Çünkü daimi müşterilerimiz her geçen sene artıyor. Sezon başmda gelen sezon ortasında tekrar geliyor. Eylül ayı içinde 40 odamızda her sene gelen misafirler konaklıyor. İnsan odaklı bir işimiz olduğu için yüzde 100 memnuniyeti sağlamak mümkün olmuyor. Ancak biz müşteri memnuniyetini en üst seviyelerde tutmak için devamlı çalışma halindeyiz” diye konuştu.

Kompakt bir otel

Ahmet Karapunar, Catamaran Resort un farklı bir tesis olduğunu belirterek şöyle devam etti; “Otelin ismi ile birlikte fiziki özelliği de dikkat çekiyor.

Bizi öne çıkaran özelliğimiz tesisimizin kompakt olmasıdır. Bununla birlikte misafirlerimize bir aile ortamında hizmet veriyoruz, bu da bize her sene hizmet kalitemizi artırmamızda önemli bir rol oynuyor. Personel sıkıntısı bütün turizm sektörünün sıkıntısıdır ancak biz bu sıkıntıyı minimumda yaşamaktayız, bunun en büyük sebebi isletmemizin sahip olduğu personel politikasıdır. Kapalı olduğumuz dönemde dahi 80 kişilik çekirdek kadromuz çalışmaya devam etmektedir. Kilit kadromuzu elimizde tutuğumuz için sezona çok daha hazırlıklı girebilmekteyiz, bununla birlikte çok fazla bir personel sirkülasyonumuz olmamaktadır.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir