Anasayfa / Haberler / Çekilişsiz Kurasız Hacca Gitme Fırsatı

Çekilişsiz Kurasız Hacca Gitme Fırsatı

Bu yıl Türkiye’den belirlenen kota nedeniyle 74 bin hacı kutsal topraklara gitme şansı bulacak.

Yaklaşık 1 milyon kişi Suudi Arabistan’da hac vazifesini yerine getirmek için sıra beklerken, bu yıl Türkiye’den belirlenen kota nedeniyle 74 bin hacı kutsal topraklara gitme şansı bulacak. Ancak son yıllarda hızla artan hacı adayı talebini göz önünde bulunduran seyahat acenteleri parlak bir fikre imza attı. Kötü ekonomik koşulları nedeniyle hacca pek fazla vatandaşını gönderemeyen ülkelerin kontenjanlarını gözleyen acenteler, buraların kotalarıyla Türkleri hacca götürmeye başladılar.Seyahat acentesine kişi başı 2 bin 500 Euro’nun verildiği yöntemle Türkiye’den hacca gitmek isteyenlerin pasaportları özellikle Afrika ülkelerindeki Suudi Arabistan elçiliklerine götürülüyor. Pasaportlara buralarda Suudi Arabistan vizesi basılıyor. Türkiye’ye geri gelen pasaportlar sahibine teslim edilerek adayın hacca gitmesi mümkün oluyor. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez daha önce yaptığı açıklamada kayıtlı olup da 5 yıl boyunca hacca gidemeyenlerin sayısının 205 bine ulaştığını ifade etmişti.

500 KİŞİ 16 BİN EURO’LUK TURLARLA HACCA GİDİYOR
1 ay için en düşük haccın maliyeti 2700 Euro’dan başlarken müstakil odalara göre bunun fiyatı 16 bin 500 Euro’yu buluyor. Acentelerden alınan bilgilere göre ise yıllık olarak 500 kişi 16 bin 500 Euro’luk en pahalı turlarla gitmeyi tercih ediyor. Bu turları tercih edenler ucuzlarına göre daha lüks otellerde kalırlarken, ibadet yerlerine yaptıkları ulaşımları da lüks araçlarla yapılıyor. İbadet çadırlarında genelde yerlerde oturulurken bu kişiler özel çadırlarda lüks mobilyalarda, papyonlu garsonların hizmetinden faydalanıyorlar.

ÜNSAL EREKE
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir