Anasayfa / Şirket Haberleri / Çelik Motor Filo Kiralama 2015’te Liderliği İstiyor

Çelik Motor Filo Kiralama 2015’te Liderliği İstiyorÇELİK MOTOR FİLO KİRALAMA 2015’te liderliği istiyor

Çelik Motor Filo Kiralama, operasyonel kiralama pazarının son dönemde en çok dikkat çeken şirketlerinden biri. 2005’te daha çok Kia markasıyla Anadolu Grubu’nun operasyonel kiralama işlerini yürütmek için kurulan şirket, 2009 sonunda Anadolu Grubu’nun aldığı kararla grup dışına da hizmet vermeye başlamıştı, işte o kararın ardından şirket son üç yılda hızla büyüdü.

2007 yılında 3 bin 700 adet olan araç parkını, 2011’de 10 bin 500 adede yükselten şirket, beş yılda araç parkını iki katından fazla artırdı.
Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak, “Hedeflerimizi her zaman yüksek tutuyoruz. Geçtiğimiz yıl yüzde 30 büyüdük. 2011 yılının en hızlı büyüyen şirketi olduk. 2012 yılı için hedefimiz araç parkımızı 13 bin adede çıkartmaktı. En geç 2015 yılında pazarda lider olmayı hedefliyoruz” diyerek pazardaki iddiasını dile getiriyor.

Çelik Motor Filo Kiralama, son dönemde KOBİ’lere daha fazla konsantre olmuş durumda. 1 araçtan 50 araca kadarlık filoyu küçük ve orta ölçekli olarak kabul eden şirket, gözünü bu pazara dikmiş durumda. Bora Koçak bununla ilgili olarak “Müşterilerimizin pek çoğu daha önce uzun dönem kiralamaya hiç girmemiş şirketler. Bugüne kadar kiralama yapmamış, kiralamanın avantajlarını bilmeyen o kadar çok firma var ki.

Biz de bu fikirden hareketle kendimize gezici bir gerilla ekip kurduk. Gerilla ekibimiz, Türkiye’deki önemli organize sanayi bölgelerini tek tek ziyaret ediyor, filo kiralamanın avantajlarını, işleyişin nasıl olacağını anlatıyor” yorumunda bulunuyor.

Şirketin gezici ekibi şimdilik Ankara, Adana, Sakarya, İstanbul, İzmir ve Konya bölgelerinde var ama şehir sayısını daha da artırılması planlanıyor.

Ekonomist

  Holdinglerin rekabeti iki birinci çıkardıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir