Anasayfa / Teknoloji / Çelikten Bile Güçlü Kurşun Geçirmeyen İnsan Derisi

Çelikten Bile Güçlü Kurşun Geçirmeyen İnsan DerisiÇelikten Bile Güçlü Kurşun Geçirmeyen Deri, Çelikten 10 Kat Güçlü Deri, Kurşun Geçirmeyen İnsan Derisi

Bilim insanlarının ürettiği deri çelikten 10 kat güçlü ve kurşun geçirmiyor

Kurşun işlemez insana doğru ilk adım
İlk bakışta bilim-kurgu filmi senaryosu gibi gelebilir ama değil! Hollandalı bilim adamları, insan derisini kurşuna dayanıklı hale getirme yolunda çok önemli bir adım attı. Adli Genom Konsorsiyumu’yla birlikte çalışan Jalila Essaidi ve arkadaşları keçilerin genleriyle oynayarak onları örümcek ağının içerdiği proteinle donattı. Elde edilen keçi sütü tıpkı örümcek ağı gibi işlenerek çok dayanıklı bir materyale dönüştürüldü. Essaidi, çelikten 10 kat daha dayanıklı olan materyalin insan derisiyle harmanlanması sonucunda kurşun geçirmez deri elde edilebildiğini söyledi.

VURULARAK ÖLMEYE SON

Projenin adını 22 kalibrelik kurşunun ağırlık ve hızından esinlenerek “2.6 gr 329 m/s” koyan ekipte yer alan Essaidi, amaçlarının gelecekte insan derisindeki keratinin yerine örümcek ağı koymak olduğunu anlattı. Yapılan deneylerde, kurşun geçirmez deri örneğinin üzerine normal insan derisi konulduğunu belirten Essaidi, Youtube’da bu iki derinin karışımına ateş açıldığı an çekilen görüntüleri yayınladı. Essaidi, insanoğlunu vurularak ölmeden koruyacak olan derinin kullanımı için zaman gerektiğinin altını çizdi.

  Hava basıncıyla çalışan otomobilYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerli Telefon Pazarı ve Yerlilik Oranları

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “iPhone boykotu” çağrısı ve yerli üretim telefonların kullanımını teşvik eden konuşmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir