Anasayfa / Pazarlama ve Satış / Cem Boyner, Ben Bir Fikir Satıcısıyım

Cem Boyner, Ben Bir Fikir SatıcısıyımCem Boyner’in Müthiş Pazarlama Fikri, Cem Boynerden Satış Fikri, 25. Avrupa İnsan Yönetimi Konferansı, Cem Boynerden 50 Dandik Müşteri Taktiği, Satış İçin Dandik Müşteri Firki

Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, ’25. Avrupa İnsan Yönetimi Konferansı’nda ‘Ben Bir Fikir Satıcısıyım‘ konulu konuşma yaptı.
Boyner, yaşadıklarından örnek vererek pazarlama konusunda tavsiyelerini dile getirdi. İnsanların hallerinden memnun olmamalarına rağmen değişimden yana olmadıklarını ifade eden Boyner, “Çünkü daha iyi bir şey yapmak, farklı bir şey yapmak için muazzam bir efor lazım.” dedi. Liderleri lider yapanın yanındakiler olduğunu vurgulayan Boyner, yeni fikirler uygularken ekibin motive edilmesinin önemine dikkat çekti. Projeyi lafla, örneklerle anlatamadıklarında bazılarını sahneye koyduklarını kaydeden Boyner, buna örnek olarak perşembe günleri gece alışverişini başlatmasını gösterdi. Boyner, projeyi anlatmak için 64 mağazanın müdürleriyle toplantı yapmış. Müdürleri karşı çıkmasına rağmen projeyi başlatmış: “O sırada bizim ‘gizli müşteri‘ projemizi yürüten bir şirket var. Onlara, dedik ki ‘bize perşembe akşamına 50 tane dandik müşteri bulur musunuz?50 dandik müşteri için başka şirketin kasasından 200 bin lira aldık. Dandik müşterilere paraları dağıttık ve bunları belli mağazalara değişik oranlarda o akşam gönderdik. Planımız şu; alışverişi yapacaklar, sonra malları bize gönderecekler. O malları mağazalara geri göndereceğiz. Ama çakılmasın diye aynı mağazalara değil. Gece telefonlar aldım. ‘Cem bey muazzam, inanılmaz alışveriş var. Aldık malları farklı mağazalara gönderdik. Fakat ondan sonraki perşembeleri yıllar boyu muazzam satış yaptık. Kendi işinizin liderisiniz, yaptırtmazlar. Oya koyarsanız, demokrasi olsaydı şirketlerin hepsi çökerdi.”

İlk fikri onaylayanın kişinin en yakınındakilerden olamayacağını ifade eden Boyner, “Müthiş fikirlerini en yakınındakilere satamaz. Her başarılı erkeğin arkasında şaşkın karısı veya kaynanası olurmuş. Hepimiz fikirlerimizi, heyecanlarımızı, aşklarımızı sattığımız sürece varız. Satma kabiliyetimizi sürdürdüğümüz sürece varız.” ifadelerini kullandı. İSTANBUL AA

  Pazarlamada soyut düşünceYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Günümüzde Pazarlama

‘Post marketing’ süreci değişim ve yenilenme demektir. Her aşama sürecin sonlanmasına değil yeni bir başlangıca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir