Anasayfa / Kariyer ve İş / Cemalettin Sarar Sarar Yönetim Kurulu Başkanı

Cemalettin Sarar Sarar Yönetim Kurulu BaşkanıDünyada da marka olma yolunda

Cemalettin SararYatırımlarıyla Eskişehir ekonomisine damga vuran Cemalettin Sarar, hazır giyim sektöründe Türkiye’nin sembol markalarından birini yaratmış bir isim. Bugün dünya markası olma yolunda önemli adımlar atılan Sarar Giyim, Baba Abdurrahman Sarar’ın 13 metrekarelik terzi dükkânından yürüyor bugünlere. O dükkanda sadece üç kişi ile başlayan macerada Cemallettin Sarar, 400 milyon dolar ciroya sahip global bir marka yaratmayı başardı.
Yeni dönemde büyümede ağırlıklı olarak yurt-dışına odaklanan Sarar, Kuveytli Al Shaya Grubu ile anlaşarak, başta Afrika ve Arap ülkeleri olmak üzere Rusya ve bazı Avmpa ülkelerinde 100 mağaza açmayı planlıyor. Yine hedef bölgelerden biri de Amerika. Şu an 10 olan mağaza sayısı 2023 yılına kadar 100’e çıkacak.

Sarar, şu an üretimimin yüzde 40’ını ihracata, yüzde 60’ını iç piyasaya sunuyor. Fakat yurtdışı büyümesine paralel olarak ileriki yıllarda üretimin yüzde 70’inin ihracata gitmesi planlanıyor. Geçtiğimiz yıl Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan iki konfeksiyon fabrikasını satın alan Sarar, benzeri bir satın almayı bu yıl da gerçekleştirmeyi planlıyor.

Mütevazi kişiliğiyle tanınan Cemelattin Sarar, Eskişehir’in ekonomik gelişiminde çok önemli rol üstlendi. Yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlarken bir dönem Eskişehir Ticaret Odası (ETO) başkanlığı görevini de yürüttü. Ekonomist

  250 bin sözleşmeli, kadrolu oluyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İşinizde ilk gününüz

Diyelim ki, yeni bir işteki ilk gününüz. Ato/ davranmalı, neler yapmalı, nelere dikkat etmelisiniz? Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir