Anasayfa / Teknoloji / Cep Telefonunun Çekmeyeceği Yer Kalmayacak

Cep Telefonunun Çekmeyeceği Yer KalmayacakUlaştırma Bakanlığı, nüfusu 1 kişi ile 500 kişi arasında değişen ve büyük bölümü Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan mezra ve köylere cep telefonu altyapısı kurmak için çalışmalara başladı.Altyapının maliyeti Evrensel Hizmet Fonu’ndan karşılanacak. Söz konusu projenin fondan karşılanması için karar Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldı. Bu bölgelere yapılacak milyonlarca dolarlık GSM altyapı yatırımı (telefon operatörlerinden kesilen gelirlerle oluşturulan) Evrensel Hizmet Fonu’ndan karşılanacak. Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü, bu bölgelere kurulacak altyapı için ihale açacak. İhaleyi kazanan firma, nüfusu 1-500 arası olan yerlerde cep telefonu altyapısını kuracak. Altyapı üzerinden ses ve internet erişimi sağlanacak. Altyapı işletmecisi, Türkiye’deki 3 cep telefonu operatörüyle ticari ilişki kuracak ve 3 operatörün ses trafiğini altyapısını kurduğu bölgeye taşıyacak. Bu arada Danıştay, hattını iptal ettiren ya da numara taşıyan ön ödemeli cep telefonu abonelerinin, kullanmadıkları konuşma ücretlerinin operatörler tarafından vatandaşa iadesine karar verdi.

  GeForce GTX 560, 25 Ocak’ta Lanse Edilecek!Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerli Telefon Pazarı ve Yerlilik Oranları

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “iPhone boykotu” çağrısı ve yerli üretim telefonların kullanımını teşvik eden konuşmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir