Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / ‘Cep’e reklam gelmeyecek

‘Cep’e reklam gelmeyecekCep telefonlarına gelen reklam, siyasi propaganda ve cinsel içerikli kısa mesajlar, artık aboneler tarafından engellenebilecek. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) hazırladığı ‘istek dışı kısa mesajlar hakkındaki tebliğ taslağı’, istenmeyen mesajlarla ilgili çok önemli düzenlemeler getiriyor.

3 KATA ÇIKABİLECEK
Tebliğe göre; sabit ve cep telefonu işletmeleri, istek dışı mesajlarla ilgili vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek numaralar oluşturacak. Elektronik postalarda olduğu gibi, kısa mesajların altında da, mesajı gönderen firmanın ismi ile iptal numarası yer alacak. Reklam ve propaganda içerikli mesajı almak istemeyen abone, mesajda yer alan ismi yazarak, operatör tarafından verilen numaraya kısa mesaj atacak. Bu mesajı alan operatör, abonenin gönderdiği mesajda yer alan firma ya da siyasi partiden, bir daha o aboneye mesaj gönderilmesine izin vermeyecek. Abone istemediği halde gönderilecek her bir mesaj için operatörlere 2 bin liradan ile 7 bin liraya kadar para cezası kesilecek. Mesaj devam ederse ceza 3 kat olarak uygulanacak.

AYRINTI İNTERNETTE

İstek dışı mesajları reddeden aboneler, bu fikirlerinden vazgeçerlerse en erken 24 saat sonra bir kısa mesaj atarak tekrar reklam mesajlarını almaya başlayabilecek. Ayrıca operatörler, istek dışı kısa mesajlarla ilgili ayrıntılı bilgiyi internette bulacak.

  Dijital Reklam Ajansı Voden Yurt Dışına AçılıyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir