Anasayfa / Şirket Haberleri / Cerruti markası Çinlilerin oluyor

Cerruti markası Çinlilerin oluyorDünyanın en hızlı büyüyen ülkesi Çin, son yıllarda pek çok tanınmış Batılı markayı bünyesine katmaya başladı.

Şimdiye kadar fason üretimle çok büyük ihracat rakamlarına ulaşan Çin şirketleri artık markalara yatırım yaparak büyüme yolunu seçiyor.
Çinli otomotivci Geely’nin İsveçli otomobil devi Volvo’yu satın almasından sonra şimdi de bir başka şirket Fransızların dünyaca hazır giyim ve parfüm markası Cerruti’yi satın almak üzere anlaşma sağladı. Çin sermayeli Trinity şirketi, Cerruti markasının sahibi Fransız Malin Patterson’a hisselerin tümü için 53 milyon Euro ödemeyi kabul etti. Trinity, Hong Kong borsasında işlem gören Li&Fung Grubu bünyesinde faaliyet gösteriyor. Çin’de 53 kentte 381 mağazası olan bu grup, 2009’da 16 milyar dolar ciro yapmıştı. Geely de geçen yıl Ford bünyesinde bulunan Volvo’yu 2 milyar dolara satın almıştı. Daha önce de Çinli bilgisayar üreticisi Lenovo, ABD’li IBM’in masaüstü bilgisayar kısmını bünyesine katmıştı. PARİS Kaynak:Zaman

  5 yıldızlı otelde de fare varYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir