Anasayfa / Şirket Haberleri / CEVA LOJİSTİK / YARATICI ÇÖZÜMLERLE BAŞARIYI YAKALADI

CEVA LOJİSTİK / YARATICI ÇÖZÜMLERLE BAŞARIYI YAKALADI2007 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Ceva Lojistik, yıllık büyüme hedefini altı ayda gerçekleştirerek daha ilk yıl dolmadan Yunanistan ve Bulgaristan bölgelerinin sonımlulu-ğunun da Türk yönetimine verilmesini sağladı. Kurumsal müşterilere verdiği lojistik ve depolama hizmetini,

2008 yılında Varan Kargo’nun satın almasıyla venneye başlayan şirket, dünya genelinde faaliyet gösterdiği 170 ülke arasında büyüme hızıyla dikkati çekiyor. Hatta CEVA Türkiye, CEVA Çin ile birlikte globalde en hızlı büyüyen ve gelişen şirket.
Türkiye’de faaliyete geçtiği günden bu yana her yıl ortalama yüzde 40 büyüme gerçekleştirdiklerini söyleyen Ceva Türkiye ve Balkanlar Genel Müdürü Aslan Uzun, 2010 yılını 551 milyon TL ve 2011 yılını 675 milyon TL ciro ile kapattıklarını, 2012 yılında da organik büyümelerini sürdürerek cirolarını büyütmeye devam edeceklerini belirtiyor.

Ceva Türkiye’nin büyüme stratejisini örnek alan ülkeler arasında Dubai merkezli Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesi yer alıyor. Ayrıca Ceva Çin, Ceva Türkiye’nin otomotiv operasyon ve hizmetlerini çok başarılı bulduğu için kendine örnek model alıyor ve birlikte ortak çalışmalarda bulunuyor. Şirketin, farklı ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirdiği hizmetler ve doğru zamanda gerçekleştirdiği yatırımların büyümesinde etkili olduğu gözleniyor.

Türkiye lokasyon olarak Ortadoğu, Türk Cumhuriyetleri ve Avrupa arasında bir aktarma merkezi oluşturmasından kaynaklanan avantajlı konumu ile birçok otorite tarafından lojistik üssü olma iddiası var. Aslan Uzun, üretim -tüketim hattı üzerinde 600 milyar dolar aıtarında bir mal akışının yolu üzerinde yer alan Türkiye’nin lojistik alanda çok önemli bir oyuncu olduğuna da değiniyor.

  Yapı Kredi Leasing’den Rekor BüyümeYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir