Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Çevre Dostu Doğalgaz Reklamı İçin Yarış

Çevre Dostu Doğalgaz Reklamı İçin Yarış
IAA Yarışma Afişi

25 yıldır İstanbul’un gaz dağıtımını yapan İGDAŞ bu yıl, IAA’nin düzenlediği Üniversitelerarası Reklam Yarışması’nın ana sponsoru oldu. ‘Çevre Dostu Doğalgaz’ konusunun işleneceği yarışma bilgisinin üniversiteler ile paylaşılmasının ardından 32 üniversiteden 80 takım yarışmaya başvurdu.

İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan, IAA’nin bu yılki Üniversitelerarası Reklam Yarışması’na sponsor olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, ’25 yıldır doğalgaz dağıtımını yaparak İstanbul’un kış günlerinde bile masmavi bir gökyüzüne sahip olmasını sağladık. 1990’lı yıllarda İstanbul halkı hava kirliliği nedeniyle sokağa çıkamıyordu’ dedi.1994-95 kış aylarında kükürtdioksit oranı Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği üst değer olan 150 mikrogram/m3 ün çok üstünde seyrediyordu öyle ki bazı ilçelerde bu oran 600’lere ulaşmıştı diyen Aslan, İGDAŞ’ın çalışmaları ve doğalgaz kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte bu oranın 2010 yılı verilerine göre 7 mikrograma düşürüldüğünü söyledi. Odun, kömür kullanımının azalmasıyla birlikte İstanbul’un havasının temizlendiğini ve daha sağlıklı hale geldiğini belirten Aslan, şunları söyledi: ‘Doğalgaz kullanımının, çevreden sağlığa, ekonomik ve verimli enerji kullanımından güvenliğe, şehrin ekolojik yapısından ulaşıma bir çok alanda olumlu etkileri var. IAA Üniversitelerarası Reklam Yarışması ile öğrencileri bu yıl, doğalgaz ve çevre konusunda düşünmeye, özgün fikirler ortaya çıkarmaya teşvik edeceğiz ve inanıyoruz ki gençlerin duyarlılığıyla çok başarılı çalışmalarla karşılaşacağız.’

Yarışmaya başvuru yapan üniversite takımlarının çalışmalarını IAA ile paylaşmaları için son tarih 21 Mart. Çalışmalar ön jüri tarafından değerlendirilecek ve elemeyi geçen takımlar 24 Nisan’da projelerini sunacaklar.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir