Anasayfa / Haberler / Çevre ile ilgili hibe ve destekler

Çevre ile ilgili hibe ve desteklerAvrupa Komisyonu tarafından Girişimcilik ve Yenilik (EIP) programı altında “CIP Eko-Yenilik: İlk uygulama ve Pazar Yenilemesi” (CIP Eco-Innovation: First Application and Market Replication)  teklif çağrısı duyurulmuştur.

Başvurular için son tarih 8 Eylül 2011′dir.
Proje teklif çağrısının genel amacı; çevresel etkilerin önlenmesini/azaltılmasını sağlamak ve kaynakların (ör: Enerji kaynakları) verimli kullanımına katkıda bulunmaktır.

Programın Hedefi:
– Çevresel yönetim, çevre dostu ürünler ve hizmetler vb. gibi alanlarda çevresel bakımdan yeni ve Eko-yenilik’e entegre yaklaşımların desteklenmesi
– Pazar sayısını arttırarak ve pazara girişlerdeki engelleri kaldırarak çevresel çözümlerin geliştirilmesini teşvik etmek
– KOBİ’lerin yenilik kapasitesini arttırmak
CIP Eko-Yenilik programı kapsamında; doğal kaynakların etkin ve uygun kullanımına katkıda bulunabilecek, ancak mevcut riskler yüzünden pazara girmede desteğe ihtiyacı olan, eko-yenilikçi[1] ürün, hizmet ve teknolojilerin geliştirilmesine yönelik projeler desteklenecektir.

Hibe Miktarı ve Oranı:
Bu çağrı için belirtilen toplam hibe miktarı 36 Milyon Avro’dur. Ayrıca, hibe programı doğrultusunda faydalanıcılara projelerinin toplam uygun maliyetlerinin %50′sini geçmeyecek miktarda hibe sağlanacaktır.
Kimler başvurabilir:
Proje teklif çağrısı AB üyesi ülkelere, AB’ye aday ülkelere ve Avrupa Ekonomik Alanı üyesi EFTA (European Free Trade Association – Avrupa Serbest Ticaret Birliği) ülkelerine açıktır. Başvurular bir veya birkaç özel veya kamu tüzel kişisi/kişileri tarafından yapılabilir.

Başvurular için son tarih 8 Eylül 2011 (Brüksel yerel saati ile) saat 17.00 olarak belirlenmiştir. Başvuruların elektronik ortamda yapılması gerekmektedir. Program ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru dokümanları aşağıdaki linkten temin edilebilmektedir.

[1]  Eko-yenilik: Doğal kaynakların daha verimli kullanımı veya çevre üzerindeki zararlı etkilerin azaltılması yoluyla sürdürülebilir kalkınmaya yönelik önemli ve kanıtlanabilir bir gelişimi hedefleyen her türlü yeniliktir.

Online Başvuru : http://www.euhibe.com/iletisim/basvuru-formu

  Tarımsal İş Kurmak İsteyen Girişimcilere Hibe DestekleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir