Anasayfa / Şirket Haberleri / Çift Geyik Karaca Türk Cumhuriyetlerinde Mağaza Açacak

Çift Geyik Karaca Türk Cumhuriyetlerinde Mağaza AçacakÇİFT GEYİK KARACA
Hedef 10 mağaza

karacaYurtdışında henüz mağazası yok. Ancak 2013 yılıyla birlikte yurtdışına açılmayı planlıyor. Bu kapsamda Azerbaycan Bakü ve Gence’de, Kazakistan Almatı ve Astana’da, Türkmenistan Aşkabat’ta ve Kırgızistan Bişkek’te ilk etapta birer mağaza açacak, ilk mağazanın 2013’ün üçüncü çeyreğinde açılması planlanıyor. Firmanın amacı birkaç yıl içinde bu ülkelerde 10 mağaza açmak.

Çift Geyik Karaca İcra Kurulu Başkanı Cüneyt Güneş, bu mağazaların bir kısmını kendilerinin bir kısmım da franchising sistemiyle açacaklarını söylüyor. Güneş, Türk Cumhuriyetleri’yle ilgili planlarını şöyle anlatıyor:
“Bu ülkelerin iklim özelliklerine göre özel bir üretim yapmayı düşünüyoruz. Karaca ve Toss markalarımızın önce erkek koleksiyonlarının tamamını bu ülkelerde satışa sunacağız. 2014 yılında kadın ürünlerine de yer vereceğiz. Güçlü finans yapısı olan bir yatırımcıya o ülkenin tüm distribütörlüğünü verebiliriz. Yani hem kendisi mağaza açabilecek hem de kendisine müracaat edene bizim kontrolümüzde mağaza açma izni verebilecek. Bayilik talep edenlere de bayilik vereceğiz. Hazırlıklarımız sürüyor. Şu anda IT (bilgi ve iletişim teknolojileri) altyapımızı tamamlamaya çalışıyoruz.”

Çift Geyik Karaca mağazasının en az 250 metrekare büyüklükte olması gerekiyor. Bir mağazanın açılış maliyeti ise 500 bin doları buluyor. Firmanın yatırımcılara destekleri ise şu şekilde: Bölgesel reklam desteği, personel eğitim desteği, bölgesel özel ürün desteği, dekorasyon mimari proje desteği, satışları geliştirici kampanya desteği.

  Nestlé Türkiye Çikolata ve Şekerleme Sektöründe Yeni Bir Ortaklığa İmza AtıyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir